• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2074432,703
  % -5,27
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Avrupa’ya Türk usulü tavuk ürünleri

Lezita, geliştirdiği yenilikçi ürünlerini, besin sahasının yenilikçi şirketlerini müşterek araya getiren SIAL Paris 2022’de evren besin devleri ile buluşturdu. 15-19 Ekim tarihleri ortada Paris’te planlı fuarda şirket, müşterilerinden esin alarak geliştirip ürettiği ürünlerini tanıttı. Şirketin ‘Sucuk&Mozzarella’ ile ‘Ispanak&Mozzarella’dan oluşan İçli Tavuk ürünleri dünyaca adlı sanlı besin markaları ile gastronomi uzmanları çeşidinden zevk gördü. Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül “Global müşterek bellik adına tamamı dünyaya budaklanmak en şişman hedefimiz. Bu hedefimize ince yakınız. SIAL Paris dünyanın en şişman besin inovasyon fuarı. Markamızın ayn açısıyla dört dörtlük adına örtüşen fuarın, yurtdışı adanmış ağımızı tevsi ve evren markası olma hedefimize katkısının şişman olacağına inanıyoruz” dedi.

“Ülkemizde öncü, globalde canlı müşterek besin bellik olma hedefiyle çalışıyoruz”

İhracatın Lezita satışlarının, yüzdelik 15’lik yönünü teşekkül ettiğini tamlayan Mesut Ergül, “Aktif adına 50’den müşterek tomar ülkeye dış satım yapıyoruz. 2021 senesinde ihracatta 75 milyon dolarlık ciroya ulaştık. Pratik Piliç Ürünleri kategorisinde Türkiye’nin en baş döndürücü dış satım eden markası olduk. 2022’de ihracatta 125 milyon dolara ulaşmayı planlıyoruz. dışsatım faaliyetlerimizi yürütürken, markamızı ve ürünlerimizi en güzel biçimde temessül edecek ve derinliğine vadeli ortaklık geliştirebileceğimiz iş ortakları ile çalışmaya hizmet gösteriyoruz. Stratejik adına değişik ülkelerdeki satışlarımız düşüncesince ilgilendiren pazarın yoksulluk ve istihlak trendlerine gereğince mahsulat ve adanmış aksiyonları geliştiriyoruz. Yeni diyar girişlerinde tüketicilerle iltisak zeminleri bulunan fuarlarda toprak almaya şişman ehemmiyet veriyoruz” niteleyerek konuştu.

Şirketin, yenilikçi ürünleriyle sektörde tüketiciler çeşidinden en baş döndürücü yeğleme edilen ve müstehap markalar ortada gösterildiğine nazarıitibar çekici Ergül, “Empati kabiliyetimiz yardımıyla müşterimize gerekseme duyduğu ürünü sunuyoruz. Tüketicilerimizden esin alarak geliştirdiğimiz yaşamı kolaylaştıran yenilikçi ürünler ile uygulama analizör sunuyoruz. Ürün ailemizi görülmemiş lezzetlerle daima büyütüyoruz. Markamızın, pratik, lezzetli, nitelikli ve yenilikçi ürün gamıyla değişik kategorilerde büyüyerek ülkesinde öncü, globalde canlı müşterek besin markası olması hedefiyle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

iha.com.tr üstündeki istihbarat ekspoze halinde yayınlanmaktadır. Haberin video, ışık ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: IHA

YORUMLAR YAZ