• YARIM ALTIN
  5.435,00
  % -0,18
 • AMERIKAN DOLARI
  27,5061
  % 0,19
 • € EURO
  28,8687
  % 0,24
 • £ POUND
  33,2475
  % 0,13
 • ¥ YUAN
  3,7680
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,2772
  % 0,30
 • BITCOIN/TL
  758514,134
  % -2,52
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Binance, Kahramanmaraş Sarsıntısına Dayanak Oluyor

Binance, Kahramanmaraş Sarsıntısına Dayanak Oluyor

Kripto borsası Binance, Kahramanmaraş ve civar vilayetlerde yaşanan zelzelelere yönelik takviyesini sürdürüyor.

Kahramanmaraş ve civar vilayetlerde gerçekleşen büyük zelzeleler, tüm ülkeyi seferber etti. Ülke genelinde ulusal yas ilan edilirken, halk tarafından yardımlar ve bağışlar sürüyor. Ağır bir biçimde geçen arama ve kurtarma çalışmalarının yanı sıra, sarsıntı bölgesindeki gereksinimlerin giderilmesi için de ağır mesai harcanıyor. Zelzele bölgesine el uzatanlardan birisi de kripto borsası Binance oldu.

Binance, Zelzele Bölgesindeki Kullanıcılarına Yardım Yapacak

Dünyanın en büyük kripto borsası olarak tabir edilen Binance, Kahramanmaraş ve civar vilayetlerde gerçekleşen sarsıntının akabinde takviyelerini sürdürüyor.

Deprem bölgesindeki gereksinimlerin giderilmesi için seferberlik ilan edilirken, Binance’in tarafından da yardımlar sürüyor. Binance, sarsıntı bölgesinde yer alan kullanıcılarına 100 dolar (1883 TL) airdrop ismi altında yardımda bulunacak.

Kullanıcıların kimlik tespitinde, zelzelenin değerli ölçüde tesirli olduğu 10 vilayette 6 Şubat’tan evvel tamamlanan Adres Delili (POA) temel alınacak. Adresler; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay biçiminde gerçekleştirilecek.

Borsa, POA sisteminin aksaklıklar yaratabileceğini lakin adres tespiti için en uygun sistem olduğunu tabir etti. Ayrıyeten Binance, toplam bağışın yaklaşık 5 milyon doları (94 milyon TL) bulabileceğini belirtti.

Binance Charity, Türkiye için Bağış Topluyor

Kripto borsası Binance’in yardım kolu olan Binance Charity, Kahramanmaraş ve civar vilayetlerde meydana gelen zelzele için bağış kampanyası başlattı.

Konuyla ilgili konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, şunları söyledi;

“Türkiye’deki son sarsıntılar pek çok insan ve topluluk üzerinde yıkıcı bir tesir yarattı. Uğraşlarımızın etkilenenlere bir ölçü rahatlama getireceğini umuyoruz. Daldaki meslektaşlarımızı da bu kriz vakitlerinde takviye sunmak için bir defa daha bir ortaya gelmeye çağırıyoruz.”

Halka açık bir formda başlatılan Binance Charity, 3 milyon doları aşan bir bağış toplamayı başardı. Bu bağışlar, sarsıntı bölgelerine gönderilecek ve muhtaçlıklar için kullanılacak.

YORUMLAR YAZ