• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1591436,593
  % 1,47
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Binance’te Listelenecek Coinler İçin CZ’den İpuçları

Binance’te Listelenecek Coinler İçin CZ’den İpuçları

Binance’te listelenecek coinler çevrimiçi müracaat formu doldurarak değerlendirmeye alınıyor. Yüksek kaliteli token’ların listelenmesi için çalışmalarını sürdüren borsa, bu gaye doğrultusunda sıkı bir prosedür uyguluyor. Yeni listelenecek coinler ile ilgili ise Binance CEO’su CZ tarafından yayınlanmış kimi ipuçları var.

Binance Listeleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Binance’te coin listeleme için öncelikle müracaat formunun doldurulması gerekmektedir. Bununla birlikte, doğrudan listelenme için doldurulan form ile listeleme müracaatında kullanılan Launchpad ya da Launchpool formları fonksiyon bakımından birbirinden farklıdır.

Aralarındaki fark ise şudur: Direkt listeleme ve Launchpool halihazırda piyasada dolanımda olan yahut şimdi çıkarılmamış token’lara açıkken, Launchpad ise nispeten erken etapta olan ve şimdi token oluşturma aktifliği düzenlememiş projelerle sonludur.

Başvuru sırasında;

 • Binance’e iletilmek istenen tüm bilgiler kesinlikle formda belirtilmelidir.
 • Listeleme sırasında rastgele bir meseleyle karşılaşılması halinde projenin kilit ismi ile görüşmek gerektiği için başvuruyu proje kurucusunun yahut CEO’sunun doldurması yerinde olacaktır.
 • Başvurunun sıkı bir incelemeden geçmesi hasebiyle müracaattan sonraki süreç sabır istemektedir.
 • Süreci hızlandırmak için kıymetlendirme sürecinde borsa yetkililerine süratli dönüşler yapılmalı ve profesyonellik korunmalıdır.

Binance’te Coin Listeleme Koşulları Nelerdir?

Binance’te listelenecek coinler için borsa, belirlediği kimi kurallara nazaran kıymetlendirme yapmaktadır. Münasebetiyle müracaat sırasında kelam konusu kuralları karşılıyor olmak epeyce kıymetlidir. Yeni listelenecek coinler için listeleme koşulları esas şu halde sıralanabilir:

 1. Başvuru ile ilgili durum güncellemesi için CZ’ye soru sorulmamalı.
 2. Bir irtibat vazifelisi atanması istenmemeli. (Ön yargıların tesirinde kalmamak ve potansiyel rüşvet teşebbüslerinin önüne geçmek için projelerin inceleme grubuyla bağlantıya geçmesine müsaade verilmiyor.)
 3. Coinler toplumsal medyada yahut sohbetlerde bilhassa de CZ’ye “shill”lenmemeli.
 4. “Shill”leme yerine, Binance listeleme başvurusu formu aracılığıyla nizamlı olarak (örneğin haftalık) durum güncellemeleri sunulmalı.
 5. White Paper CZ’ye gönderilmemeli.
 6. Binance listelenme duyurusunu yapana kadar proje takımlarının listelenme bilgilerini açıklamaları yasaktır.
 7. Listelenmesi talep edilen coin en azından asgarî uygunluğa sahipse müracaatta bulunulmalı. Aksi takdirde müracaat birinci incelemeyi geçemeyecektir.

Not: Proje şu anda listelenmeyecek olsa bile, Binance yetkilileri projede gelişim gösterildiğini gördüğünde başvuruyu ileride tekrar gözden geçirebilirler.

Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Proje birinci incelemeyi geçerse Binance’ten bir takım üyesi, başvurusu sahibiyle sadece e-posta yoluyla bağlantıya geçmektedir. Formun sadece bu web sayfasında Binance.com’da direkt listeleme ve Launchpad/Launchpool başvurusu için sunulan listeleme başvurusu ilişkilerini kullanarak gönderildiğinden ve bir oltalama sitesinde bulunulmadığından emin olunmalıdır.

Binance’ten gönderildiği tez edilen bir mesaj alınması durumunda yapılacak birinci süreç, görüşülen kişinin Binance’in resmi temsilcisi olup olmadığını doğrulamaktır. Kaynağın “Binance Doğrulama”da “doğrulanmadı” olarak görünmesi durumunda, kelam konusu mesajın borsa tarafından gönderilen legal bir mesaj olmadığı varsayılabilir. Bu durumda mesaj göz gerisi edilerek içindeki hiçbir temasa tıklanmamalıdır. Bununla birlikte, e-postayı gönderen kaynağın adresi “doğrulandı” olarak görünse bile, uydurma bir e-posta olma ihtimali nedeniyle, e-postanın Binance tarafından yasal olarak gönderildiği sonucuna varmak için kâfi değildir.

Binance’te Listelenecek Coinler

Binance CEO’su CZ’nin 2021 yılının ortasında paylaştığı ipuçlarına nazaran, listelenecek coinler için belli kriterler ve süreçler var. Binance’de listelenecek coinleri dışarıdan öğrenmek zordur. İçeride itinayla çalışan ve inceleme yapan gruplar var. Lakin güvendiğiniz projelerin listelenip listelenmeyeceğini ya da bu kriterlere uygunluğunu değerlendirmeni mümkün. Ayrıyeten bir kripto para ünitesini listeletmek isterseniz de geçmeniz gereken kademeler bu biçimdedir.

YORUMLAR YAZ