• YARIM ALTIN
  8.491,00
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5115
  % 0,19
 • € EURO
  34,8433
  % 0,33
 • £ POUND
  40,7293
  % 0,66
 • ¥ YUAN
  4,4925
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % 0,41
 • BITCOIN/TL
  2011533,663
  % -1,86
 • BIST 100
  9.538,12
  % 0,08

BorgWarner, Wolfspeed’e 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

BorgWarner, Wolfspeed’e 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Küresel satış sonrası otomotiv pazarına yenilikçi eserler sunan ve Delphi Technologies’i bünyesinde barındıran BorgWarner, silisyum karbür teknolojisinde dünya önderi Wolfspeed‘e 500 milyon dolarlık yatırım yapacak ve silisyum karbür aygıtlar için yıllık 650 milyon dolara varan üretim kapasitesini teminat altına alacak. Silisyum karbür aygıt tedarikine erişim, BorgWarner’ın invertör büyüme planı ve Charge Forward (İleriye Şarj) amaçları için büyük değer taşıyor. BorgWarner ve Wolfspeed, ayrıyeten teknoloji geliştirmeyi hızlandırmak üzere daha derin iş birliği fırsatlarını da araştıracak.

Otomotiv dünyasını ileri taşıyan yeniliklere imza atan ve satış sonrası hizmetler alanında küresel tahliller sağlayan Delphi Technologies’i bünyesinde barındıran BorgWarner, büyük bir stratejik iştirake imza attı. BorgWarner, silisyum karbür teknolojisinde dünya önderi Wolfspeed’in silisyum karbür aygıt kapasite koridoru için Wolfspeed’in finansman sürecine 500 milyon dolar yatırım yaptıklarını duyurdu. BorgWarner, Wolfspeed ile yapılan çok yıllık mutabakata nazaran ihtiyaçları doğrultusunda, yılda 650 milyon dolara kadar aygıt satın alma hakkına sahip olacak.

“Elektrikli araçlara olan geçişi hızlandıracağına inanıyoruz”

Elektrikli araç faaliyetlerinin hızlanmaya devam etmesiyle, silisyum karbür bazlı güç elektroniğinin müşterileri için her geçen gün daha da değer kazandığına değinen BorgWarner Lider ve CEO’su Frédéric Lissalde “Bu muahedenin, BorgWarner’ın invertör işinde büyüme planlarımız için kıymete sahip olan kaliteli silikon karbür aygıtlarının sağlam formda tedarik edebilmesine yardımcı olacağına inanıyoruz. BorgWarner’ın üst düzey Viper güç anahtarları ve invertör teknolojisini temel alan, silisyum karbürde önder Wolfspeed ile yeni kuşak silisyum karbür eserlerinin potansiyel gelişimi üzerinde birlikte çalışma fırsatı bulmuş olmak bizler için heyecan verici. Wolfspeed ile olan ilgimizin yeniliği teşvik edeceğine, küresel olarak elektrikli araçlara geçişi hızlandıracağına ve BorgWarner’ın pak güç açısından verimli bir dünya vizyonunu ilerleteceğine inanıyoruz” dedi.

BorgWarner, Charge Forward (İleriye Şarj) stratejisi kapsamında 2021’de 350 milyon dolara yakın olan elektrikli araç gelirinin 2025 yılında 4,5 milyar dolara ulaşmasını hedefliyor. BorgWarner, şirketin üçüncü çeyrek sonuçlarında açıklanan yeni mutabakatlar ve satın almalar dahilinde, 2025 yılına kadar yaklaşık 4 milyar dolarlık elektrikli araç geliri elde etmeyi hedefliyor.

“Endüstri geçişi silisyumdan silisyum karbüre hakikat devam edecek”

Yapılan açıklama, iki stratejik ortağın silikon karbür bazlı aygıtlara yönelik artan talebi daha uygun desteklemek için izlediği yaratıcı tahlilleri gösteriyor. BorgWarner ve Wolfspeed iştirakinin uzun yıllara dayandığını belirten Wolfspeed Lideri ve CEO’su Gregg Lowe, “Kapasite artırma eforlarımızı desteklemek için, hayata geçecek yatırımı garanti altına almaktan ve müşteriler için istikrarlı bir eser tedariki sağlayacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu mutabakat, Kuzey Carolina’daki multi-milyar dolarlık materyal genişletme amacımızla birleştiğinde, sanayi geçişinin silisyumdan silisyum karbüre yanlışsız devam ettiğini de doğruluyor” dedi.

-iDeal Haber Merkezi-

YORUMLAR YAZ