• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1590114,220
  % 1,70
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

Çabucak Artık Almanız Gereken En Âlâ 8 Kripto – Aralık 2022 İçin En Düzgün Seçimler (Sponsorlu)

Çabucak Artık Almanız Gereken En Âlâ 8 Kripto – Aralık 2022 İçin En Düzgün Seçimler (Sponsorlu)

Ufukta bir boğa piyasası varken, bugünün fiyatları, büyük bir indirimle kripto satın almak ve bir sonraki kripto yatırım dalgasına dahil olmak için kusursuz bir fırsat teşkil ediyor. Pekala lakin piyasada 12.000’den fazla kripto para varken nereden başlamalı?

Bu makale, şu anda satın alınabilecek en âlâ sekiz kripto parayı ve önümüzdeki birkaç ay içinde şahane bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu vurgulayacak. Haydi bir bakalım.

1. Metacade (MCADE): Tam Artık Alınması Gereken En Âlâ Kripto

, gelişmekte olan GameFi alanında başkan olmak için argümanlı planları olan bir platform. Oyunseverlerin, kripto yatırımcılarının, girişimcilerin ve geliştiricilerin canlı bir topluluk ortamında birbirleriyle ilişki kurması için tasarlanmış bir platformdur. Metacade’de en yeni Play2Earn oyunlarını oynayabilecek, oyun gelirinizi artırmanın birçok yolunu keşfedebilecek ve gelecekte yayınlanacak Play2Earn oyunlarının geliştirilmesinde direkt rol oynayabileceksiniz.

Metacade’in vizyonu, klâsik merkezi oyun modelini bilakis çevirmekle ilgileniyor. Oyun alanındaki birçok şirket, kullanıcılarından kıymet alır, lakin karşılığında çok az şey verir. Metacade, topluluk mükafatları, Play2Earn’den en uygun halde nasıl yararlanılacağını öğrenmeye adanmış alanlar ve Metagrants üzere özelliklerle kullanıcı kıymetini her adımda en üst seviyeye çıkarmayı planlıyor.

Kullanıcıları Metacade’i en büyük GameFi merkezi yapmaya teşvik etmek için, kullanıcılar her yorum yayınladıklarında, biraz yatırım imkanı sunduklarında yahut topluluğun bedelli bulduğu öteki içerikleri paylaştıklarında MCADE tokeni ile ödüllendirilir. Tecrübeli oyuncular için bu, aslında bildiklerini paylaşarak ödeme alabilecekleri manasına gelir. Yeni başlayanlar, test ettikleri bir oyunla ilgili incelemeleri paylaşarak para kazanırken devlerin omuzlarında durmaktan yarar sağlayabilirler.

Platformda, her Play2Earn oyunu için ayrılmış alanlar, favori oyunlarınız için skor tabloları ve hatta tertipli turnuvalar ve ödül çekilişleri bulacaksınız. Bununla birlikte, en çok dikkat çeken özelliklerden biri Metagrant’tir. Metagrants, geliştiricilere topluluğun oynamaktan en çok heyecan duyduğu oyunları geliştirmeleri için hayat değiştiren fonlar sunuyor ve kullanıcıların favori fikirlerine oy vermelerine ve takviye vermelerine imkan tanıyor. Oyun tamamlandığında, herkesin oynaması için Metacade’in sanal oyun salonuna eklenecek.

Platform kendi kendine yeten, gelişen bir topluluğa konut sahipliği yaptığında, Metacade merkeziyetsiz otonom tertip (DAO) olmak için çalışacak. Bu noktada, başkan rolleri topluluk üyelerine devredilecek ve MCADE token sahipleri, yeni özellikler ve iştirakler üzere platformda yapılacak değişiklikler için oy kullanabilecek. Kullanıcı kıymetini en üst seviyeye çıkarma taahhüdünün bir kesimi olarak Metacade’in kesin amacı bu: dünyanın birinci oyuncu liderliğindeki sanal oyun salonu olmak.

Metacade, başarılı bir projenin tüm özelliklerini taşıyor. Crypto.com‘a nazaran, 2025 yılına kadar klasik oyun oranının 10 kata varan büyüme beklenen ve epeyce büyük bir topluluğu çekmesi beklenen birçok bilhassa birlikte süratle büyüyen GameFi sanayisine giriyor. Token hala ön satışta olduğu için bu listede daha yeterli bir yatırım fırsatı yok. Bu nedenle, şu anda satın alınabilecek en yeterli kripto için bir numaralı seçim.

>>> Metacade ön satışına katılabilirsiniz <<<

2. Bitcoin (BTC)

Şu anda satın almak için en uygun ikinci kripto paramız, kripto pazarının başkanı Bitcoin. CoinGecko‘nun haberine nazaran, bu yazı yazıldığı tarihte 400 milyar dolarlık piyasa bedeliyle piyasadaki en pahalı kripto para bitcoin. Sayısı gözümüzde daha düzgün canlandırmak için, bu onu Netflix, Morgan Stanley ve Intel’in toplamından daha bedelli yapıyor.

2021 boğa piyasasında 68.000$ düzeyine çıkan Bitcoin, 2022 ayı piyasasındaki en güçlü kripto paralardan biri olmaya devam ediyor. 2021 tepesinden bu yılın tabanına kadar yaklaşık %75 düştü, bu da doruklarından %90’dan fazla düşüş gören daha spekülatif altkoinlerden çok daha hafif bir düşüş.

Bitcoin’in tekrar bu yüksek düzeylere ulaşması çok beklenen olduğundan, bugün sahip olduğu yaklaşık 20.000$ fiyatı, dünyanın en tanınan kripto parası için inanılmaz derecede ucuz görünüyor. Bitcoin’in bir gün 500.000 $ kıymetinde olacağı üzere birtakım yürekli iddialara inanıyorsanız, bir sonraki boğa rallisinden evvel biraz BTC almak harika bir yatırım olabilir.

3. Ethereum (ETH)

Akıllı mukaveleleri uygulayan birinci kripto paralardan biri olan Ethereum, o vakitten beri zayıf ölçeklenebilirlik, cansız bir güvenlik ve yüksek çevresel çıktı üzere meseleleri çözmeyi amaçlayan çok sayıda rakip doğurdu. Lakin Ethereum’un bir proof-of-work (PoW) konsensüsünden bir proof-of-stake (PoS) konsensüsüne geçtiği son Ethereum birleşmesinden sonra, gerçek “Ethereum katili” Ethereum’un kendisi olabilir üzere görünüyor.

Bu yükseltme, süreç suratlarını artırmayı ve fiyatları düşürmeyi ve ayrıyeten etraf üzerindeki tesirini %99,5’e kadar azaltmayı vaat ediyor. Ethereum bugün hala saniyede 30 süreç (TPS) suratında süreç yaparken (ethtps.info), yükseltme sonunda Ethereum’un 100.000 TPS’ye varan suratlara ulaşması bekleniyor. Bu, 65.000 TPS’ye kadar işleyebilen Visa ve Mastercard ile kolay kolay rekabet edebilir.

Bu suratlar şimdi çok uzak olabilir, lakin daima yükseltmeler yapıldığından, bu suratların gerçekleşmesi sırf an problemi. Bugünün fiyatlarıyla, ETH büyük bir indirimle süreç görüyor üzere görünüyor ve şu anda satın alınacak en düzgün üçüncü kripto para.

4. ApeCoin (APE)

ApeCoin, Ape Ekosisteminin mahallî tokeni ve şu anda satın alınabilecek en yeterli dördüncü kripto para. Piyasadaki en yaygın NFT projelerinden biri olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun arkasındaki şirket olan Yuga Labs tarafından yaratıldı. APE, sahiplerine Ape Ekosistemindeki eşsiz özelliklere erişim sağlayan ve yeni başkanlar, özellikler ve iştirakler üzere kıymetli kararlarda oy kullanmalarına müsaade veren bir hizmet ve yönetişim tokeni.

Son vakitlerde metaverse’ün beraberinde getirdiği çılgınlık ile Yuga Labs, Otherside ile bu alana adım attı. Otherside, oyuncuların binlerce Otherside sakiniyle birlikte canlarının istediği her şeyi inşa etmelerine müsaade verecek “açık, platformlar ortası fonksiyonelliğe sahip bir metaverse”. Otherside’ın web sitesine nazaran, grubun misyonu “Otherside’ı daha evvel hiç yapılmamış bir halde sürükleyici, etkileşimli ve işbirlikçi hale getirmek.”

Yakın vakitte oyunun toprağından 55.000 Otherdeeds‘i 24 saat içinde 500 milyon doların üzerinde bir fiyatla sattıktan sonra, birden fazla kişi Otherside’ın başarısı konusunda çok optimist görünüyor. APE tokeninin oyunun para ünitesi olacağı göz önüne alındığında, Otherside 2023’te piyasaya sürüldüğünde büyük bir artış yaşayabilir.

5. Binance Coin (BNB)

Binance Coin, hayatına Binance borsasında temel bir süreç fiyatı indirim tokeni olarak başladı. Fakat artık, binlerce token ve dApp için omurga sağlayan bir akıllı mukavele platformu olan son derece tanınan olan Binance Smart Chain’e (BSC) güç veriyor.

Tıpkı ETH üzere, BNB de zincir üzerinde inşa edilen projeler için gas fiyatları ödemek için kullanılıyor. Ayrıyeten, Binance borsasında yeni projelerde süreç yapabileceğiniz tek para ünitesidir ve bu da talebi daha da artırıyor. %25 spot süreç indirimi sunduğu için BNB, boğa piyasalarında talepte artış yaşıyor ve bu da onu bir bütün olarak kriptoya yatırım yapmak için harika bir araç yapıyor.

Kazakistan’ın merkez bankası dijital para ünitesini (CBDC) Binance zincirinde test etmeyi planladığı haberiyle, BNB’nin bir sonraki boğa rallisinde değerli ölçüde daha âlâ performans göstermesi için her türlü yer hazır üzere görünüyor. Bu da onu şu anda satın alınacak en düzgün beşinci kripto yapıyor.

6. Filecoin (FIL)

Filecoin, devasa merkezi depolama sanayisinde faaliyet gösteren merkeziyetsiz bir depolama tahlili. Bunu, kimileri tarafından “Bulut depolamanın Airbnb’si” olarak tanımlanan bir süreçte, herkesin FIL tokenleri karşılığında fiyatsız depolama alanlarını kiralamasına müsaade vererek yapıyor. CoinTelegraph‘a nazaran depolama sağlayıcıları en düşük fiyatları sunmak için rekabet ederken, Filecoin ağında bilgi depolamanın maliyeti geleneksel merkezi sağlayıcıların sırf %0,5’i kadardır.

Filecoin sağlayıcıları, tek başına 2022’de neredeyse 259 petabayt (259.000.000 gigabayt) depoladı ve bu sayı her ay %25 oranında artıyor. Saturn içerik dağıtım ağının (CDN) kısa müddet evvel kullanıma sunulmasıyla birlikte, en az fiyatsız depolama ihtiyacını daha evvel gereksinim duyulan 10 terabayt yerine 1 terabayta düşürdüğü için sağlayıcı sayısının süratle artması bekleniyor.

Filecoin mevcut yörüngesinde kalabilirse, bulut depolama sanayisini sonsuza dek değiştirebilir. Bu mükemmel istatistikler göz önünde bulundurulduğunda, FIL şu anda satın alınabilecek en yeterli altıncı kripto para.

7. Chiliz (CHZ)

Chiliz, Dünya Kupası ile büyük bir ralli yapabilecek bir fan token platformu. Chiliz, grupların forma, kutlama müziği, stadyum isimleri ve daha fazlası üzere hususlarda token sahiplerine oy hakkı veren taraftar tokenleri çıkarmasını sağlıyor. Ayrıyeten, hayranlara en sevdikleri kulüplerle irtibat kurmanın yeni bir yolunu sunan özel tanışma ve selamlamalara, eserlere ve etkinliklere erişmek için de kullanılabilir.

Arjantin ve Portekiz ulusal ekipleri için şimdiden tokenleri var ve yakında bir İtalyan taraftar tokeni de piyasaya sürülecek. Bu ülkelerdeki kripto hayranları, bilhassa de grup âlâ sonuçlar aldığında bu tokenleri takdir edeceği için, tuttukları grubu desteklemek için taraftar tokenleri toplayacaklar. Bu, CHZ’ye olan talebin artmasına neden olacak ve bu da tokenin önümüzdeki haftalarda yükselmesine neden olabilir. Böylesine güçlü bir katalizörle CHZ, şu anda satın alınabilecek en düzgün kripto paralardan biri olarak yedinci sırada yer alıyor.

8. Solana (SOL)

Solana, dünyanın en süratli akıllı mukavele platformlarından biri. Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’nun merkezi saatli bir blok zincirinin çok daha verimli olacağı teorisini ortaya atmasının akabinde Ethereum’un yüksek fiyatları ve düşük TPS’sine cevap olarak piyasaya çıktı. Bu fikir, Solana’nın işlem başına sadece 0,00025$ ortalama maliyetle 3.500 TPS sürate ulaşmak için PoS ile birlikte kullandığı proof-of-history (PoH) temelini oluşturuyor.

Bu yenilik, Solana’yı şu anda en kıymetli on kripto para ünitesi sıralamasında önde gelen akıllı kontrat platformlarından biri haline getirdi. Solana’nın yeni telefonu the Saga, “mobil aygıtlarda Web3 tecrübesi için yeni standart” haline gelerek bu tokeni daha da yükseltebilir. Saga, geliştiricilerin Solana zincirine dayalı varlıklı taşınabilir tecrübeler oluşturmaları için bir çerçeve sunarak taşınabilir aygıtlarda dijital varlıklarla süreç yapmayı ve bunları yönetmeyi kolaylaştıracak.

Özel anahtarları uygulamalardan uzakta depolamak için bir Seed Kasası olan Solana Hisse ve blok zinciriyle etkileşime geçmek için telefonlarımızı kullanma biçimimizde ihtilal yaratabilecek bir Solana dApp mağazası üzere özelliklere sahip olacak. 2023’ün başlarında piyasaya çıkacak olan Saga, Solana tokenlerine olan talep süratle artarken SOL’da büyük bir rallinin yolunu açabilir. Bu da onu şu anda satın alınacak en âlâ kriptolar ortasında sekizinci seçenek yapıyor.

Metacade (MCADE) Bir Numaralı Seçimimiz

Umarız, şu anda satın alınacak en âlâ kripto paraların listesi, hangi kripto paraları alacağınız konusunda karar vermenize yardımcı olmuştur. Bu projelerin neredeyse tamamı, önümüzdeki aylarda onları yeni doruklara taşıyabilecek bir katalizöre sahip, lakin açık orta farkla kazanan Metacade.

GameFi sanayisi 2021’de 1,5 milyar dolarlık bir pazardan 2025’te 50 milyar dolarlık bir pazar haline gelirken (Crypto.com), Metacade muhtemelen büyümedeki bu ivmeyi sağlayan en büyük platformlardan biri olacak. Topluluk mülkiyeti ve oyuncu kıymetini en üst seviyeye çıkarma planları ile GameFi alanında Metacade’in başarmayı umduğu şeye yaklaşabilecek hiçbir proje yok.

Metacade’in vizyonuna inanıyorsanız, satın almak için bu tokenin hala ön satışta olduğu vakitten daha yeterli bir vakit yok. Ve ne kadar erken yatırım yaparsanız, uzun vadede o kadar çok kâr elde edersiniz. MCADE ön satışının 1. basamağında, 1$ karşılığında 125 token alabilirsiniz. Ön satışın 9. Basamağında ise 1$ karşılığında sırf 50 token alacaksınız. Oyun dünyasında ihtilalinin birinci yatırımcılarından biri olmak ister misiniz? Metacade ön satışına artık göz atın.

Metacade ön satışına katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ