• YARIM ALTIN
  8.491,00
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4991
  % 0,15
 • € EURO
  34,8211
  % 0,25
 • £ POUND
  40,6793
  % 0,54
 • ¥ YUAN
  4,4922
  % 0,26
 • РУБ RUBLE
  0,3458
  % 0,42
 • BITCOIN/TL
  2019645,686
  % -1,52
 • BIST 100
  9.553,31
  % 0,24

CANiK 30×113 mm topunu SAHA EXPO’da ilk kez görücüye çıkardı

CANiK 30×113 mm topunu SAHA EXPO’da ilk kez görücüye çıkardı

Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren CANiK, savunma, havacılık ve gök alanlarındaki en ehemmiyetli fuarlardan birisi bulunan SAHA EXPO’da en dünkü verim ve aksesuarlarını katılımcılarla buluşturuyor.

Fuar katılımları karşı açıklamalarda mevcut SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, “Türkiye defans sanayisi dalında sonuç dönemdeki yükselişiyle dünyada iri beraberinde nazarıitibar görüyor. Türkiye’nin defans endüstri dalında rastgele devir ne denli ilerlediğini ve bire beraberinde sürede ehemmiyetli beraberinde noktaya eriştiği değerlendirmek memleketimiz namına bizlere iri alım çalım veriyor. Ülkemizin bu alandaki dışa bağımlılığını sonlandırıp mükemmel bağımsızlığa akla yatkın ilerleyici ve dünyaya ürünlerini ihraç fail pozisyona geçişini heyecanla strateji ediyoruz. Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO da Türk defans sanayimizin hem dünya zarfında hem de dünya haricinde tanıtımlarına iri katkılar sunuyor” dedi.

30×113 mm top ilk kez sergileniyor

CANiK şekilde nice dünkü ürünlerini ilk kez SAHA EXPO’da sergilediklerini vurgulayan C. Utku Aral, şunları söyledi: “Hem evcil ve ecnebi katılımcılara ürünlerimizi enformasyon hem de SAHA’nın degaje ekosistemi ile beraberinde araya yetişme fırsatı bulabileceğimiz bu fuar, bizim düşüncesince ehemmiyetli gelişmelere ve dünkü iş birliklerine ev sahipliği yapacak. Fuarda sergilediğimiz Türkiye’nin nitelikli edilmiş beraberinde tane ve en iri 12.7×99 mm ağırbaşlı makineli tüfeği bulunan CANiK M2 QCB’yi özellikle memleketimiz iktisap etmek az daha arkadaş ve bağlaşık devletlerin kullanımına amade bir duruma getirdik. Bunun yanı esna evcil ve ulusal uçaksavarımız CANiK M2 QCB’nin şimdi aceleci versiyonu bulunan CANiK M2F’in testleri tamamlandı, böylece CANiK M2 ailesinin dünkü üyesi de bundan sonra göreve amade bir duruma mevrut oldu. Aynı sürede 30×113 mm top üretimi önleyen ve dalında dünyada 5 firmadan birisi bulunan İngiliz ‘AEI Systems’ firmasını satın alarak deniz, iklim ve karaca platformları düşüncesince iri ciddiyete eş bulunan mutedil kalibre topların üretimine asıl envestisman yapmış olduk. VENOM LR 30 ismini verdiğimiz 30×113 mm topumuzu bu fuarda ilk kere sergilediğimiz düşüncesince de başkaca heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

İnsansız ve insanlı platformda top sistemi ile öne çıkacak

C. Utku Aral, SAHA EXPO’da ilk kere görücüye çıkan VENOM LR 30 top ile ilişik şunları söyledi:
“Geri tepik kuvveti düşürülmüş VENOM LR 30 30×113 mm toplar; 4×4 araçlardan 8×8 araçlara, paletli araçlardan derya platformlarına ve iklim platformlarına denli degaje beraberinde yelpazede kullanılabiliyor. Hem cebe etkileyici hem de yıkma gücü faziletli patlayıcı cephane şekilde kullanılabilen 30×113 mm toplar, 12.7 mm ağırbaşlı makineli tüfek ile 40 mm bizatihi bomba atarın icra ettiği işi bire beraberinde biçimde yapabiliyor ve beraberinde tane beraberinde tabanca 2 tabanca vazifesini ferah ferah üstüne alıyor böylece kara, derya ve iklim araçlarının hepsinde kullanılabiliyor. Türkiye’de bu ürünün üretimini yapabilecek bulunan beraberinde tane şirket biziz, dünyada ise 5 üreticiden biriyiz. Ayrıca beraberinde ekosistem oluşumuna eş olduğumuz düşüncesince iştiraklerimizden UNIROBOTICS ve UNIDEF ile baş başa 30×113 mm toplara müteveccih rastgele ayrışık ortam entegrasyonunu yapabiliyoruz. Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na HAVELSAN anne yükleniciliği altında, 12.7mm top düşüncesince TARGAN kulesini geliştirdik. Şimdi bu kulenin 30×113 mm toplara ahenkli versiyonu bulunan TRAKON 30 açıktan kumandalı kulesini tüketicilere çıkarıyoruz. Bildiğiniz kabilinden geçtiğimiz haftalarda İngiltere’de meydana getirilen beraberinde fuarda Nurol Makine’nin Ejder Yalçın 4×4 aracına TRAKON 30 bütünleşmiş edilmiş şekilde sergiledik ve aşırı dobra art bildirimler aldık. 30×113 mm topumuz VENOM LR 30 ile baş başa dış satım rakamlarımızı şimdi da artıracağımıza inanıyoruz. Dünyadaki defans piyasasına müteveccih rastgele ayrışık gelişmeyi yakından strateji ediyoruz. CANiK şekilde insansız karaca araçlarıyla ilgili da çalışmalarımızı koyu beraberinde biçimde sürdürüyoruz. Önümüzdeki zamanlarda de insansız ve insanlı kâffesi araçlarda 30×113 mm top sistemimiz VENOM LR 30 ile adımızı duyurmayı hedefliyoruz.”

Şampiyonun kupası ve kullandığı tabanca da SAHA EXPO’da

SAHA EXPO 2022’de CANiK, en dünkü tabanca modelleri, tabanca aksesuarları, cihanşümul aksesuar markası bulunan MECANIK aksesuarları, terbiye faaliyetlerini yürüttüğü Canik Academy ve uç inovatif terbiye ürünleri CANiK SMART ve CANiK APP’i de katılımcılara tanıtıyor. ABD Birleşik Devletleri Pratik Atıcılık Birliği (USPSA) çeşidinden planlı ve uydurmacılık sahasının en iri ve prestijli turnuvasının şampiyonu CANiK Takım Kaptanı Nils Jonasson’un kazanılmış olduğu yürek ve kullandığı ABD’de Yılın Tabancası Ödülü’ne eş CANiK SFx RIVAL da fuarda ziyaretçilerle buluşuyor. Katılımcılar başkaca stantta toprak meydan Airsoft atış deneyimi ile sevinçli zaman geçirebilecekler. CANiK’in 2. salonda toprak meydan 2C – 03 nolu standını görüşme fail katılımcılar, şirketin dünkü çocuk ve sonuç uygulayım bilimi kâffesi ürünlerini yakından tetkik ve atış deneyimi fırsatı bulacaklar.

iha.com.tr üstündeki duyum ekspoze halinde yayınlanmaktadır. Haberin video, foto ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: IHA

YORUMLAR YAZ