• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1587428,531
  % 0,27
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

Celsius’tan Alacaklılara Yeni Teklif

Celsius’tan Alacaklılara Yeni Teklif

Celsius, birçok alacaklıya tek seferlik “anlamlı iyileştirme” başlığı altında ödeme sunmak için yine yapılandırmayı önerdi.

İflas etmiş firma, alacaklıları ikna etmeyen bir dizi satın alma teklifi aldıktan sonra yeni bir kurtarma şirketi planı üzerinde çalışıyor.

Celsius’tan Tekrar Yapılandırma Önermesi

Celsius Network’ün avukatları Salı günü iflas etmiş kripto borç verenin iflas sürecinden çıkmak için kendisini yeni, halka açık bir “kurtarma şirketi” olarak yine keşfetmeyi planladığını söyledi ve bu durumun aylar içerisinde gerçekleşmesinin mümkün olduğunu söyledi.

Henüz ABD Mütevelli Heyeti’nden yahut başka düzenleyicilerden onay almayan yeni açıklanan planın içeriği ise şöyle, varlıkları makul bir eşiğin üzerinde olan alacaklılar, varlıklarının kıymetini yansıtan Asset Share Token (AST) ismi verilen bir token elde edecekler. AST sahipleri ise avukatların söylediğine nazaran token’larını tutabilecek ya da piyasada satabilir olacaklar.

Celsius’un avukatlarının müşteri tabanının yüzde 60 ila yüzde 70’ini oluşturacağını iddia ettiği platformun geri kalan müşterileri ise tek sefere mahsus kripto dağıtımı alacak.

Avukatların açıklama metninde ise durum şu biçimde açıklanmış:

“Dağıtım indirimli olacaktır. Tam bir güzelleşme tasavvur etmiyoruz, lakin bu manalı bir düzgünleşme. Liquid kriptoda tek seferlik bir dağıtım olurdu buna Bitcoin, Ethereum yahut stablecoin deyin. Belli bir eşiğin altında hak tez eden herkes için, bilirsiniz, kolaylıkla alınıp satılabilir, basitçe tespit edilebilir piyasa kıymeti olan bir şey.”

Celsius’un avukatları, ödeme alma eşiğinin ne olacağına dair rastgele bir açıklama yapmadı. Kwastaniet, şirketin Teminatsız Alacaklılar Komitesi (UCC) ile eşiğin dolar ölçüsü konusunda hala görüşmelerin sürdüğünü de aktardı.

YORUMLAR YAZ