• YARIM ALTIN
  8.498,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5096
  % 0,19
 • € EURO
  34,8197
  % 0,26
 • £ POUND
  40,6022
  % 0,35
 • ¥ YUAN
  4,4911
  % 0,24
 • РУБ RUBLE
  0,3458
  % 0,45
 • BITCOIN/TL
  2004002,536
  % -2,11
 • BIST 100
  9.553,58
  % 0,24

DeFacto Tasarım Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onay aldı

DeFacto Tasarım Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onay aldı

Global moda markası DeFacto, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Tasarım Merkezi olarak sertifikalandırıldı. DeFacto Tasarım Merkezi’ndeki 99 kişilik tasarım takımı, yüklü olarak sürdürülebilir, etraf dostu, dijitalleşme ve müşteri odaklı inovatif projelere odaklanıyor.

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, tasarım merkezlerine verdiği onay evrakıyla tasarım yoluyla ülke iktisadının milletlerarası seviyede rekabet edebilir bir yapı kazanmasını, geliştirme, güzelleştirme ve farklılaştırmaya yönelik yenilikçi faaliyetlerin artırılmasını, tasarım işçisi ve nitelikli işgücü istihdamının artırılmasını desteklemeyi ve teşvik etmeyi amaçlıyor.

DeFacto, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Tasarım Merkezi olma yolunda birinci adımını, devam eden 24 projesiyle müracaat belgesi hazırlayarak attı. Müracaat sonrası, bakanlık tarafından görevlendirilen uzmanların alan ziyaretleri sonucunda, DeFacto Tasarım Merkezi’nin fiziki kaideleri, altyapısı, işçi yetkinlikleri, iş birlikleri ve projeleri ayrıntılı olarak incelendi ve kıymetlendirme sonrasında bakanlık tarafından onaylandı.

DeFacto Tasarım Merkezi, planlanan yenilikçi projeleriyle kesime inovatif bir bakış açısı ve sürdürülebilirlik farkındalığı kazandırmayı hedefliyor, üniversite-sanayi iş birlikleri sayesinde üretime ve dizayna katma paha kazandırmaya odaklanıyor. Merkez, İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki hem genç yeteneklerle My Tech Mentor projesini yürütüyor hem de protokoller kapsamında dijitalleşme ve sürdürülebilirlik hususlarında çalışmalarına devam ediyor. Ayrıyeten üniversitelerle proje bazlı iş birlikleri için görüşmeler sürdürüyor.

-iDeal Haber Merkezi-

YORUMLAR YAZ