• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2071221,132
  % -5,14
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Dijital Tarım Projesi Vodafone Business ve Türkiye İş Bankası’na ödül getirdi

Dijital Tarım Projesi Vodafone Business ve Türkiye İş Bankası’na ödül getirdi

İşletmelerin dijitalleşmesine önderlik ika vizyonuyla çalışkanlık yayınlayan Vodafone Business, bu sene 9’uncusu gerçekleşen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde Dijital Tarım Projesi kapsamında Türkiye İş Bankası ile baş başa İşbirliği – Kurum kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Eylül 2019’dan beri İş Bankası ile yürüttüğü plan ile birincilik elde fail Vodafone Business, Türkiye genelinde zeytin, domates, kiraz, çilek, kumpir kabilinden aşırı ayrışık sonuç üreticilerine kâr sağlayacak ve degaje yanında ölçekteki istihsal sahasına ilişikli iklimsel verilerle nebat gelişimine ilişikli verileri toplayacak sayısal ekincilik istasyonları kurdu.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı hasret Kestioğlu, mevzuyla ait şu açıklamalarda bulundu: “Vodafone Business olarak, sayısal ekincilik sistemlerimizle sayısal dönüşümü ekincilik sektöründe de sağlamaktadır ve gümrahlık çalışmalarımızla zirai üretimi geliştiriyoruz. Bu manada yaşama geçirdiğimiz Dijital Tarım Projemize başladığımız günden itibaren 30 skor sayısal ekincilik istasyonunda 12 bin 700 üreticiye ulaştık. Anlık tembihler ve akla yatkın zamanlama ile sulama, gübreleme, ilaçlama sahalarında 57 milyon TL iktisadi yardım sağlayarak sonuç ve takım kayıplarını da azalttık. Projemizi henüz yanında tomar çiftçiye ulaştırabilmek düşüncesince ülkemizin en güzel bankalarından İş Bankası ile gerçekleştirdiğimiz teşrikimesai çerçevesinde, bu sene 9’uncusu gerçekleşen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin İşbirliği – Kurum kategorisinde birincilik ödülünün sahibi olmaktan talih duyuyoruz.”

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İzlem Erdem, ekincilik projelerinin bu sektörün gelişimine sunmuş olduğu katkılara özen çekerek şunları söyledi: “Tarımın para ve teknolojiyle yanında arada ilerlemesini ciddi önceliklerimiz arasına koyduk. Bu kapsamda Vodafone Business ile baş başa yürüttüğümüz ‘Dijital Tarım Çözümü’ projesini aşırı önemsiyoruz. Bu projeyle bağış ettiğimiz 30 skor sayısal ekincilik istasyonundan sağlanan 57 milyon TL’lik yardım maddesel yanında artırım olmanın ötesinde yanında şuur değişikliğini tabir ediyor. Bizler çiftçilerimizle, birliklerle, kurumlarımızla değini ettikçe onlara akla yatkın sürede sulamanın, gübrelemenin, ilaçlamanın oluşturacağı faydayı anlattıkça sürdürülebilir ekincilik düşüncesince analizör artıyor. Sürdürülebilir İş Ödülleri 2022 İşbirliği – Kurum kategorisinde Vodafone Business ile baş başa kazandığımız bu ödülün manası bizim düşüncesince aşırı kıymetli. Banka yerine bu cins projelerde arsa almaya, ekincilik piyasasının gelişmesi, sektörde hal yollarının çoğalması düşüncesince çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz.”

Hava vaziyetini enstantane yerine strateji ederken, toprağın nemini ve standardını de çözümleme fail Dijital Tarım İstasyonları, haşere, tabii kıyamet kabilinden mevzularda da er ihtar sistemi hizmeti sunuyor. Çiftçilere zirai işlemlere ilişikli sulama ve gübreleme devir önerileri sunan ürün, başkaca arsa sıcaklığı ve nemine ilişikli ekecek ilk teşrin tarihi öneriyor; gübreleme, ilaçlama, budama, hasat dönemine müteveccih iş planlaması yapılmasına asistan oluyor. Dijital Tarım İstasyonu ile zirai veriler enstantane strateji edilip depolanıyor, çözümleme edilmektedir ve inanılır yanında halde raporlanabiliyor. Bu verilerle risklere dirlik nakit para önlemler alınarak, henüz tehlikesiz ekincilik üretimi yapılması ve üretimin artırılması muhtemel oluyor. Çiftçilere online ortamda er ihtar gönderen sistem, akla yatkın sürede engelleme ile gümrahlık artışı ve artırım sağlıyor.

iha.com.tr üstündeki duyum ekspoze biçiminde yayınlanmaktadır. Haberin video, foto ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: IHA

YORUMLAR YAZ