• YARIM ALTIN
  7.079,00
  % 2,54
 • AMERIKAN DOLARI
  31,3677
  % 0,42
 • € EURO
  34,0595
  % 0,51
 • £ POUND
  39,7661
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,3595
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,3430
  % 0,43
 • BITCOIN/TL
  1940175,568
  % -0,58
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Dogecoin, Solana ve Metacade Yükselişte (Sponsorlu)

Dogecoin, Solana ve Metacade Yükselişte (Sponsorlu)

Kasım ayına ait Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), yıllık enflasyon oranının Kasım ayında Haziran ayına kıyasla yüzde 9,1’den yüzde 7,1’e düşmesiyle birlikte, üst üste beşinci ayda da enflasyonun gerilediğini ortaya koydu.

Bu durum Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) ve Metacade (MCADE) üzere kimi büyük kripto tokenları üzerinde tesirli oldu. Daha fazlasını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Düşen enflasyon düzeyi: TÜFE nedir ve kripto piyasalarını nasıl etkilemektedir?

TÜFE, bir dizi mal ve hizmet için fiyatlardaki genel değişimi yüzdelik cinsinden ölçen bir göstergedir. Aylık olarak açıklanır ve evvelki 12 ay boyunca fiyatlardaki ortalama değişimi gösterir.

Enflasyondaki düşüş haberleri DOGE, SOL ve MCADE’in de fiyat tepkisi göstermesiyle kripto piyasaları üzerinde olumlu bir tesir yarattı. SOL, TÜFE bilgilerinin açıklanmasının akabinde süratle yüzde 17,4 yükselirken, DOGE yüzde 9,6 artış gösterdi. Kısa mühlet evvel token presale’ını duyuran orijinal bir GameFi platformu olan MCADE’in ise birinci yatırım çeşidinin tamamı tükendi.

Metacade (MCADE) Nedir?

, klasik oyun salonu üslubunda oyunlardan oluşan ve kripto kaynaklı çeşitli gelir yolları sunan birinci topluluk odaklı oyun platformudur. Platform, Web3 kullanıcıları için merkezi bir platform olmayı, token sahipleri için geniş bir kullanım alanı sunmayı ve topluluğa özel iş fırsatları sunmayı amaçlamaktadır.

MCADE Nasıl Çalışıyor?

Zincir üzerindeki oyun salonu, sıradan ve rekabetçi oyunculara bir dizi farklı Play2Earn (Kazanmak için Oyna) oyununun yanı sıra oyuncuların maharetlerini teğe bir sınayabilecekleri Compete2Earn (Kazanmak için Yarış) turnuvaları da sunacak. Compete2Earn, kazananların büyük MCADE ödül havuzlarına erişebileceği fiyatlı iştirak oyunlarını içerecektir.

Metacade, Work2Earn özelliği sayesinde kullanıcıları çeşitli Web3 projelerinde ödeme alacakları vazifelerle buluşturacak. Bu misyonlar ortasında yarı vakitli işler, özgür vakitli durumlar ve hatta Metacade topluluğunun yeni blok zinciri oyunlarını resmi olarak piyasaya sürülmeden evvel oynamasını sağlayan beta test konumları yer alabilir. Beta testi yapanlar, geliştirme takımlarına geri bildirimlerde bulunarak, yeni bir oyunun yayınlanmasından evvel yanlışların düzeltilmesine ve iyileştirmeler yapılmasına yardımcı olarak MCADE tokenları kazanacak.

Create2Earn (Kazanmak için Oluştur) özelliği, platforma çeşitli formlarda katkıda bulunan topluluğu ödüllendirecek. İster öbür kullanıcılarla etkileşimde bulunun, ister oyun incelemelerini paylaşın yahut en son GameFi alfasını yayınlayın, Metacade kullanıcıları platformda paylaştıkları bilgiler için MCADE tokenları kazanabilirler.

MCADE’in Pahası 2023’te 1 Dolara Ulaşabilir mi?

Enflasyonun düşmesiyle ilgili son haberlerin akabinde, MCADE token presale evresi büyük bir muvaffakiyet elde etti. Yatırımcılar 3 haftadan biraz daha fazla bir müddette 140.000.000 MCADE satın alarak yeni GameFi platformu için 1,12 milyon dolar kaynak sağladı. Birçok yatırımcı Metacade’in gelişmiş kar mekaniğinden etkilendi ve bunun vakit içinde merkeziyetsiz topluluğun da ilgisini çekmesi bekleniyor.

MCADE’in fiyatının, presale periyodunun sonunda büyük bir süratle yükselmesi bekleniyor ve uzmanlar 2023 yılında 50 kat yarar öngörüyor. Token şu anda bedelinin altında bir fiyatlandırma ile 0.01 dolar düzeyinde satılıyor ve enflasyonun düşmesi makroekonomik şartların güzelleştiği manasına geliyor. MCADE için ufukta büyük yararlar göründüğünden, MCADE presale periyodundaki en büyük yatırım fırsatlarından birisi üzere görünüyor.

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin, başlangıçta bir latife olarak yaratılmış tanınan bir göğüs coindir. O vakitten beri, DOGE süratle yükseldi ve yeni blok zinciri kullanıcıları için eğlenceli bir giriş noktası haline geldi – fakat token tarihi olarak rastgele bir yarardan yoksundu.

Son yıllarda DOGE, memleketler arası ödemelerde giderek daha tanınan bir sistem haline geldi. Token, çeşitli toplumsal medya platformlarında içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanıldı ve söylentiler, Dogecoin’in bir savunucusu olan Elon Musk’ın platformu satın almasının akabinde tokenin Twitter ile entegre edilebileceğini gösteriyor.

2023 DOGE Fiyat Tahmini

Popüler bir kripto para ünitesi olmaya devam eden DOGE, şu anda piyasa bedeline nazaran birinci 10 token ortasında yer alıyor. DOGE, 2023 yılında 0,20 dolara kadar çıkabilir lakin bu fiyat düzeyinde güçlü bir dirençle karşı karşıya.

Solana (SOL) Nedir?

Solana, ağ mutabakatına ulaşmanın iki tekniğini (hisse ispatı ve tarih kanıtı) eşsiz bir protokolde birleştiren bir Layer-1 blok zinciridir. Blok zinciri birçok merkezi olmayan uygulamaya (dApps) mesken sahipliği yapmakta ve kullanıcıları düşük maliyetlerle yüksek sayıda süreç gerçekleştirebilmektedir.

2023 SOL Fiyat Tahmini

FTX ve Alameda ekosistemin en önemli destekçileri olduğu için SOL Kasım ayında yüzde 70’in üzerinde düşüş yaşadı. Bu düşüşün sebebi, her iki şirketin de iflas ettiğini açıklamasıydı.

Öte yandan, enflasyondaki düşüşün akabinde SOL için bir toparlanma görüldü ve token’ın 2023 yılında ivme kazanması bekleniyor. Solana projesi geliştirilmeye devam ediyor ve SOL tekrardan 75 dolara (mevcut düzeyinin 7 katı) ulaşabilir.

MCADE Düşen Enflasyonla Birlikte 2023’te Tavan Yapmaya Hazırlanıyor

Makroekonomik algı, düşen enflasyon haberleri nedeniyle olumlu istikamette değişti. Merkezi olmayan yarar fırsatlarının çeşitliliğinin 2023 yılı boyunca pahasını artırması beklendiğinden kendini hayli âlâ pozisyonlandırmış durumda.

MCADE’in fiyatı presale müddetince 0,008 dolardan 0,02 dolara kadar yükselecek ve her bir finansman çeşidinin süratle tükenmesi bekleniyor. Yatırımcılar, yılın en âlâ yatırım fırsatlarından biri olarak vurgulanan bu projeye dâhil olmak için sonlu bir müddete sahip. Bu proje, her yatırım portföyüne katiyen eksiksiz bir katkı sağlayacaktır.

Metacade presale’ine katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ