• YARIM ALTIN
  7.079,00
  % 2,54
 • AMERIKAN DOLARI
  31,3677
  % 0,42
 • € EURO
  34,0595
  % 0,51
 • £ POUND
  39,7661
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,3595
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,3430
  % 0,43
 • BITCOIN/TL
  1940502,640
  % -0,50
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Doğuş Çay “Tarımda Fark Yaratan Şirketler” mükafatına layık görüldü

Doğuş Çay “Tarımda Fark Yaratan Şirketler” mükafatına layık görüldü

Güvenilir Eser Platformu tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın dayanağı ile düzenlenen ‘Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Töreni’nde Doğuş Çay ‘Tarımda Fark Yaratan Şirketler’ mükafatına layık görüldü.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın dayanağı ile Muteber Eser Platformu tarafından düzenlenen, Türkiye’nin her bölgesinden başarılı çiftçi ve tarıma bedel katan kuruluşların ödüllendirildiği ‘Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Töreni’ Adana’da gerçekleştirildi. Merasimde, hayata geçirdiği ve topluma kıymet katan başarılı uygulama ve projeleriyle Doğuş Çay, ‘Tarımda Fark Yaratan Şirket’ mükafatına layık görüldü. Doğuş Çay İdare Şurası Üyesi Mükemmel Karakan Batallı mükafatı Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin’ten aldı.

‘Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Töreni’nin açılış konuşmaları Refleks Gazetesi Genel Yayın Direktörü Mehmet Uluğtürkan ve Sağlam Eser Platformu Lideri Celal Toprak tarafından gerçekleştirildi.

Doğuş Çay’ın, ‘Tarımda Fark Yaratan Şirketler’ mükafatı almasından ötürü duyduğu memnunluğu tabir eden Doğuş Çay İdare Konseyi Üyesi Olağanüstü Karakan Batallı, “Bu bedelli mükafata Afyon’da hayata geçirdiğimiz çalışmalar sonucunda layık görüldük. Doğuş Afyon Şeker Fabrikası olarak Afyonkarahisar ili Emirdağ ilçesi, etraf ilçeler ve köylerde kıraç tarım toprakları sulu tarıma dönüştürmek üzere arazi alımı yapıyoruz. Topraklar metrekare olarak küçük olduğu için bölge üreticileri yatırım masraflarını karşılamakta sorun yaşıyorlar. Bu nedenle bütün yatırım maliyetini karşılayarak bölge üreticilerinin kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Üreticilerimizi daima destekliyor, sürekli yanlarında yer alıyoruz. Ülkemizde tarımın ve çiftçilerimizin gelişimine elimizden geldiğince büyük katkı sunuyoruz” dedi.

-iDeal Haber Merkezi-

YORUMLAR YAZ