• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2070569,196
  % -4,94
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Dünyada En Fazla Bitcoin Kullanımına Sahip Olan Ülkeler

Dünyada En Fazla Bitcoin Kullanımına Sahip Olan Ülkeler


Dokuz yıllık kripto para süresince, oldukça fazla yol kat edildi ve Bitcoin, sanal para birimi olmak yerine bir finans devrimi olacak kadar büyüdü. Her geçen zamanda Bitcoin daha fazla tanınmaya başladı ve popülerliği giderek arttı.
Bitcoin bölge bazlı olarak ciddi bir şekilde yayılmaya başladı. Avrupa kıtasından Amerika kıtasına kadar Bitcoin oldukça bilinir bir hale geldi. Avrupa’daki Bitcoinin dostu olan şehir ve ülkelere baktığımızda ilk olarak  Prag ili ile Çek Cumhuriyeti, Madrid ili ile İspanya, Amsterdam ili ile  Hollanda, Londra ili ile İngiltere ve Paris ili ile Fransa bulunmaktadır.
Dünyadaki en fazla Bitcoin kabul etmiş dükkan ve satıcının olduğu şehir olarak ilk sırada Prag yer almakta.

Amerika içindeki bölge ve şehirler listesinde ise Amerika Birleşik Devletleri içindeki bölgeler değil, bunun haricinde Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki ülkeler ve şehirler de mevcut. Bunlara Buenos Aires, Arjantin, San Francisco, ABD, Bogota, Kolombiya, New York, ABD ve Vancouver, Kanada’yı örnek gösterebiliriz. Güney Amerika’yı daha Bitcoinin ağırlı bir kıta olarak sayabiliriz. Buenos Aires günümüzdeki en çok Bitcoin kabul görmüş dükkan ve satıcı olarak ikinci şehir olarak yer alıyor. Ardından ise yüzden fazla Bitcoin kabul gören mağaza ile San Franscisco takip ediyor.
Asya, Afrika ve Orta Doğu gibi bölgeler her ne kadar yoğun bir şekilde haritada yer almasa da, Bitcoinin kullanılmadığı anlamına gelmiyor.

Bitcoin Yoğunlaşıyor!

İsrail Tel Aviv bölgesinde oldukça fazla miktarda Btc kullanımı yapılmakta. Bunun haricinde Güney Afrika’nın başkenti Cape Town da da çok fazla kripto para kullanımı yaygınlaştı. Asya bölgesinde Tayland ve Endonezya gibi Doğu Asya ülkelerinde de Bitcoinler oldukça fazla tercih edilen sanal para birimi haline geldi.

Bu yazımız ile beraber sizlere en çok kripto para tercih etmekte olan ve ülkede desteklenerek yasal bir şekilde kullanılabilen ülkeleri ve bunların illerini derlerdik. Ülkemizde de kripto para adına herhangi bir yasal sıkıntı bulunmadan kullanılabilmektedir. Ancak birçok yerde aktif bir şekilde bilinmediğinden ötürü ödeme yapma konusunda sıkıntı yaşamanız yüksek olasıdır.

YORUMLAR YAZ