• YARIM ALTIN
  7.079,00
  % 2,54
 • AMERIKAN DOLARI
  31,3677
  % 0,42
 • € EURO
  34,0595
  % 0,51
 • £ POUND
  39,7661
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,3595
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,3430
  % 0,43
 • BITCOIN/TL
  1943012,618
  % -0,35
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

e-ticaret cirosu 3. çeyrekte yüzdelik 243 yükseldi

İstanbul

EDER’den meydana getirilen açıklamaya göre, e-ticarette ilkgüz kocaoğlan ile beraberce geride küsurat 3. çeyrek, muamele adetlerinin arttığı, cironun da kendini katladığı borda bordaya çevrim namına tamamlandı.

Açıklamada görüşlerine arazi maruz EDER Sözcüsü ve Projesoft CEO’su Yüksel Eminoğlu, 3. çeyrek verileri sektörel namına incelendiğinde kırtasiye ve büro masraflarında muamele adedinin ikinci çeyreğe uyarınca yüzdelik 35,1 arttığını belirterek, şunları kaydetti:

“Verilere bakarak ekol sezonunun tesirinin indinde henüz da önemlisi bundan sonra ofise dönüşlerin de başladığını görebiliyoruz. Firmalar ağız ağıza açıktan değil, haftanın muhtemelen günleri açıktan fiilen hem ofislerden bununla müşterek evlerden faaliyetlerini sürdürüyorlar. Bunun indinde ilkin asistan terbiye setleri ve robotik programlamaya müteveccih verim satışlarında gözlenen artma da öğrencilerin terbiye ve tercihlerinin uygulayım bilimi odaklı borda bordaya meyil gösterdiğini bizlere gösteriyor. Bunun indinde toplumsal faaliyetlere müteveccih satışların da ilkgüz kocaoğlan ile beraberce yükselişi, kişilerin yazlıklardan şehre geldiğini ve toplumsal faaliyetlerin pandemi zamanına uyarınca arttığını gösteriyor.

Giyimde ise muamele adedinin güzeşte yıl 3. çeyrek ile kıyaslandığında yüzdelik 34,1 arttığını görebiliyoruz. Biraz henüz etraflıca baktığımızda, muamele namına ekol ayakkabısı ve giysileri satılmasında ağır artma hücre çarpıyor. Ayrıca, eke ayakkabısı satışı da yılın en efdal adetlerine çıkmak durumda. Bu da ilkgüz kocaoğlan ile beraberce hem indirimlerin efdal olması bununla müşterek ofise dönüşlerin başladığını gösteriyor.”

“Market sepetleri yüzdelik 8,7 yükseldi”

Yüksel Eminoğlu, okulların açılışı ile kurnaz tahtalar ve maruz ödevlerin dijitale kaymasının toy neslin henüz enerjik uygulayım bilimi kullanıcıları olmasını sağladığını, bunun da etkisiyle elektronik ürünlerde adanmış muamele adetlerinin borda bordaya geçmiş çeyreğe uyarınca yüzdelik 7,9 arttığını belirtti.

Market alışverişlerinde ise borda bordaya geçmiş çeyreğe uyarınca yüzdelik 2,3’lük nüsha bazlı borda bordaya eksilme olsa da sepet tutarlarında yüzdelik 8,7 oranında borda bordaya artışın görüldüğüne ayraç fail Eminoğlu, “Bu data de bizlere 3. çeyrekte kampanya ve indirimler ile beraberce kişilerin henüz aşırı şişko verim aldığını gösteriyor. Sepet içeriklerine baktığımızda ise hıfzıssıhha ürünlerinin gene artışa geçtiğini görebiliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Eminoğlu, aktar ürünlerinde gözlenen adanmış artışının da aşırı özen çeken bulunduğunu belirterek, “Bu da mevsimlerin değişmesi ile beraberce nebati çayların ve karışımların yeğleme namına arttığını gösteriyor. Genel namına sepetlerde, saç boyalarından ayakkabıya ilkin ilkgüz ayında tanıdık artışlar, çelimli borda bordaya büro dönüşü namına karşımıza çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

YORUMLAR YAZ