• YARIM ALTIN
  4.305,00
  % 1,66
 • AMERIKAN DOLARI
  19,9731
  % 0,02
 • € EURO
  21,5105
  % 0,46
 • £ POUND
  25,1745
  % 0,40
 • ¥ YUAN
  2,8305
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,2529
  % 0,04
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Elon Musk, Dogecoin Davasından Kurtulmak İstiyor

Elon Musk, Dogecoin Davasından Kurtulmak İstiyor

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) yatırımcılarının kendisine açtığı 258 milyar dolarlık “Dogecoin dolandırıcılığı” davasının düşürülmesini talep etti.

Tesla ve Twitter üzere teknoloji şirketlerinin sahibi Elon Musk, bir periyodun en tanınan kripto yatırımcılarından birisiydi. Musk, bilhassa bulunduğu her ortamda Dogecoin’i tanıtmasıyla ön plana çıkıyordu. Lakin son vakitlerde Musk, kripto para ünitelerinden koptu. Bunun nedeni olarak, hakkında açılan davalar gösteriliyor.

Dogecoin yatırımcıları, Elon Musk’a, Dogecoin’i tanıtmak için piramit şeması işlediğine yönelik 258 milyar dolarlık dava açmıştı. Musk ve avukatları, bu davanın düşürülmesi için ABD’li yargıca bir talep gönderdi.

Elon Musk, Dogecoin Davasının Düşmesini Talep Etti

Elon Musk ve avukatları, ABD’li bir yargıçtan, 258 milyar dolarlık Dogecoin (DOGE) davasının düşürülmesini talep etti.

Musk, kendisi hakkında açılan “Dogecoin’i piramit şemasıyla pazarlama” davasının düşürülmesi emeliyle ABD’li bir yargıca başvurdu. Kripto yatırımcıları, DOGE üzerinden ziyanlar ettiklerini münasebet göstererek Musk’a 258 milyar dolarlık bir dava açmıştı. Davada, Musk’ın piramit şemasını kullanarak DOGE pazarladığına yönelik dolandırıcılık iddiaları yer alıyor.

Musk’ın avukatları, DOGE yatırımcılarının açtığı bu davayı, “hayal eseri bir kurgu” olarak nitelendirdi. Avukatlar, Musk’ın kurduğu ve davaya bahis olan cümlelerin, dolandırıcılık savını desteklemek için yetersiz olduğunu savundu. Musk’ın avukatları, 10 milyar dolara yakın bir piyasa pahasına ulaşan DOGE hakkında tweet atmanın rastgele bir yasa dışı yanı olmadığını belirtti.

Ayrıca avukatlar, davayı açan kripto yatırımcılarının ortaya attığı “DOGE menkul değerdir.” argümanlarını da yalanladı. Dogecoin yatırımcıları, Musk’ı iki yılda DOGE’yi yüzde 36 binden fazla artırmakla ve akabinde düşürmekle suçladı. Davaya da işlenen suçlamalarda yatırımcılar, Musk’ın bu DOGE paylaşımlarıyla ve pazarlama teknikleriyle milyarlarca dolarlık bir kar elde ettiğini savundular.

Musk’ın avukatları, Dogecoin yatırımcılarının açtığı bu davanın ve beraberinde gelen suçlamaların düşürülmesi emeliyle hukuksal çabaya başladı. Dogecoin mağdurları ayrıyeten, Dogecoin Vakfı’nı da dava etti. Dogecoin Vakfı, davanın reddedilmesini talep etti.

YORUMLAR YAZ