• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2071221,597
  % -5,14
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi, özellikle bankalardan kredi çekmekte zorlanan ya da çalışmayan kişiler tarafından ihtiyaç duyulan bir kredi türüdür. Eğer bankalardan kredi çekemiyorsanız, bunun sebebi kredi puanınızın yetersizliğinde kaynaklanıyor olabilir. Kredi puanınızın düşüş gösterdiğini gören banka, ödeme güvencesi sağlamak adına ek gelir belgesi isteyebilir. Çalışmayan kişiler de bu belgeyi temin edemeyecekleri için de çoğunlukla gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilecekleri bankaları tercih ediyorlar. Bunun gibi durumlarda öncelikli olarak kredi notumuzun durumunu öğrenmeniz gerekiyor.

Bunun en basit ve ücretsiz yolu banka çalışanları ile iletişim kurmaktır. İnternet üzerinden hızlı bir şekilde öğrenmek için Findeks.com internet sitesini kullanabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrendikten daha sonra, yazımızdaki önerileri takip ederek bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Tabi ki de gelir belgesiz kredi veren bankalar da mevcuttur. Bu bankalar özellikle kredi notu yüksek olan kişilere çok daha rahat kredi verebilmektedirler. Hatta kısa bir sms ile başvuru yaparak dahi anında onay alabilir ve parayı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Artık günümüzde bir çok işlem online olarak yapılabildiğinden çoğunlukla başvurular bu şekilde yapılmaktadır. Gelir belgesi olmadan kredi veren bazı bankalar şunlardır;

ING Bank

Akbank

Ceptetep

Ziraat Bankası

Odeabank

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurusu

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalara yukarıdakiler örnek gösterebilir. Fakat yine de bu kadarla sınırlı kalmayacak. Bankalar kâr amacı güden kuruluşlar oldukları için kredi başvurunuzu olumlu cevaplayacaklardır. Kesinlikle size kredi vermek istemediklerini aklınızın ucundan dahi geçirmeyin. Bankalar, müşterilerin sicilini düzeltebilmek için dahi bazı tüyolar verebilir.

Maaş Dışında Hangi Gelir Belgeleri Kabul Edilir?

Maaşınız yok ise, bankanın kabul edeceği düzenli gelir çeşitleri de yok demek değildir. Sabit gelir, mülk geliri, kira geliri de kişinin gelirleri içerisinde yer alabilir.

-Tapusu sizin olan mülklerin kira getirisi

-Aylık emeklilik maaşı

-Konut kredisi için aynı adreste ikamet eden diğer bireylerin gelirleri

-Çiftçilik ya da sezonluk işçilerin düzenli olarak elde ettiği gelirler

-Şirket sahibi veya şirket ortaklığı ile elde edilen gelirler

YORUMLAR YAZ