• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2183404,669
  % -1,96
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Gemini Kurucusu, Genesis ile Anlaştıklarını Duyurdu

Gemini Kurucusu, Genesis ile Anlaştıklarını Duyurdu

Kripto borsası Gemini ve iflas bildiren kripto kuruluşu Genesis, Earn protokolü konusunda ortak bir noktada buluştu.

Kripto borsası FTX’in iflas etmesi, kripto sanayisine ağır bir darbe vurmuştu. Kripto kuruluşları da FTX iflasını münasebet göstererek likidite külfetleriyle gayret etti. Digital Currency Group’un (DCG) alt şirketi Genesis de likidite meseleleri nedeniyle iflaslık oldu. Ayrıyeten Genesis, Gemini ile Earn protokolü üzerinden bir hukukî çabaya girişti. Bu süreçlerin akabinde Gemini, Genesis ile ortak bir noktada buluştuklarını bildirdi.

Gemini Kurucusu: DCG ve Genesis Konusunda Uzlaşmaya Varıldı

Gemini kurucu ikizlerinden Cameron Winklevoss, Genesis ile yürüttükleri Earn protokolü konusunda bir uzlaşmaya varıldığını duyurdu.

Genesis’in para çekme süreçlerini durdurmasının akabinde, Gemini ile yürüttüğü Earn protokolündeki varlıklar da etkilenmişti. Gemini, bu varlıkların kullanıcılarına ilişkin olduğunu ve iade edilmesini talep etse de karşılık alamamıştı. Hukukî süreçlere giren ikili, sonunda ortak bir noktada buluşmayı başardı.

Winklevoss, Gemini’nin Genesis ve Genesis’in ana şirketi Digital Currency Group (DCG) ile mutabakata vardığını lisana getirdi. Kurucu ortak, karşı şirketler ile Earn kullanıcılarına ilişkin varlıkları geri iade edebilmek emeliyle ortak bir planda buluştuklarını aktardı.

Yapılan bu muahede, Genesis iflas sürecini yürüten mahkemeye de bildirildi. Winklevoss’a nazaran bu plan, tüm Genesis alacaklılarına varlıkların ödenmesi için kıymetli bir adım olacak.

Ayrıca Gemini, planın bir kesimi olarak Earn protokolündeki kullanıcılarına 100 milyon dolara kadar ekstra bir katkı sağlayacak.

YORUMLAR YAZ