• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2186536,241
  % -1,74
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Genç girişimci Akansel: ‘İş bulma sürecinde sertifikalar anahtar roldedir’

Kurumlar kabilinden sunulan mahsus çivi eğitimlerin muvaffakiyet ile tamamlandığını gösterir belgelerin tamamına sertifika dendiğini tamlayan Kenan Akansel, bu sertifikaların alınma amacının ise hem kariyerde pekleşmek bununla beraber iş bulma periyodunu emeksiz duruma sağlamak bulunduğunu söyledi. Bu amaçla sunulan sertifika eğitimlerinin de evleviyet kendisine 21. asır becerilerini havi ve kursiyerlere kâr sağlayan unsurları içeren eğitimler bulunduğunu dile getiren Kenan Akansel, “Eğitimlerin işverenler kabilinden aranan özelliklere ve becerilere müteveccih gerçekleşmesi, iri birlikte yarar sağlar. Çünkü zamanımız bilim çağlarında ehemmiyetli birlikte ivme kendisine yükselen sonsuz yetişek ilkesi, son zamanların gereklerine makul beceriler ve zatî hareket ile elde edilmiş yetenekler, işverenin çalışana gönül rahatlığı müspet birlikte algıya ehil olmasını tetikler. Bu sebeple sertifikalar, iş bulma sürecinde anahtar rol rolü görür” dedi.

“Sertifika programları iyice önemli”

Sertifika programlarının iyice ehemmiyetli bulunduğunu aktaran Akansel, “Özellikle eşhas profesyonel olmak istedikleri madde üzerine sertifika aldıklarında bu mevzuda bilirkişi olduklarını göstermiş olurlar. Bu sertifikaları alabilecekleri nice yetişek müşavirlik firması mevcuttur. Fakat biz, Akansel Eğitim Danışmanlık kendisine verdiğimiz sertifikanın çabucak birlikte kağıttan ibaret olmadığını kanıtlamış bulunmaktayız. Zirvelerimize eklenmiş olan katılımcılarımızın kısıtlanmış birlikte vakitte aldıkları yetişek doğrultusunda endamsız müddette eksperlik sahalarına bilge olmaları noktasında baş döndürücü iri birlikte rol üstlenmekteyiz. Kongrelerimize, zirvelerimize ve eğitimlerimize eklenmiş olan şahıslara iyice sıcak, İçten ve dostça yaklaşarak, isabetli ilgilenerek onların yanı sıra bulunduğumu hissettirdiğimi düşünüyorum. Ayrıca, üniversiteye acemi başlamış bireylerin okudukları alanlarla ilişik kesinlikle sertifikalı etkinliklere, şahika ve kongrelere katılmalarını, onların giderek iş görüşmelerinde ve kariyer yaşamlarında baş döndürücü iri birlikte ehemmiyet bildirme ettiğini açıklamak istiyorum” niteleyerek konuştu.

 

iha.com.tr üstündeki duyum ekspoze halinde yayınlanmaktadır. Haberin video, foto ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: IHA

YORUMLAR YAZ