• YARIM ALTIN
  7.079,00
  % 2,54
 • AMERIKAN DOLARI
  31,3677
  % 0,42
 • € EURO
  34,0595
  % 0,51
 • £ POUND
  39,7661
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,3595
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,3430
  % 0,43
 • BITCOIN/TL
  1940175,375
  % -0,58
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Gençler, tasarladıkları projelerle yarını şekillendiren beyaz eşya teknolojilerine imza atacak

Toplumu yükseltmek kıl payı gençlerin yaşamlarına bedel katan sürdürülebilirlik planlarına imza atan BSH Türkiye, beyaz eşya teknolojileri dalında toy birlikte düşünüm yarışmasını yaşama geçiriyor. “Bi’ Fikrim Var” isminde projeyle çoluk çocuk inovatif fikirlerini realizasyon fırsatı buluyor. Öğrencilerin firmanın Çerkezköy Fabrikası’nda mevcut BSH Makers Lab’da (Kodlama Laboratuvarı) beyaz eşya teknolojisi, mekatronik/otomasyon, lokma tatlısı teknikleri ve mahveden iç görüleri sahalarında alacakları eğitimin arkası esna tasarladıkları beyaz eşya teknolojilerine bağlı projeler, jürinin rehberliğinde geliştirilecek ve finalde güzel mevcut planlar ödüllendirilecek. Projenin sınırlarının öğrenciler kabilinden belirleneceği konkur böylecene güzel efkâr BSH’nin doğacak teknolojilerinde gösteriş oynayabilecek.

Son müracaat zamanı 4 Kasım

Yapılan açıklamaya göre, 13-18 gözyaşı grubundaki öğrencilerden oluşan asgari 2, azami 5 insandan oluşan takımlar, yarışmaya hususi kendisine tasarlanan bifikrimvar.online platformunda biçim doldurarak yarışmaya katılabiliyor. 4 Kasım geçmişine denli başvuruların ikrar edilmiş olduğu yarışmada, ekipler başvuruların arkası esna belirlenecek. Katılımcılar, jürinin rehberliğinde teknoloji ekosisteminde fikirlerini ihya imkânı bulurken, 14-15 Kasım tarihlerinde Makers Lab’da, hakem heyeti kabilinden belirlenecek en güzel 5 düşünceye erbap takımlar, 3 günce kodlama, elektronik ve proje planlama atölyelerine katılacak. Son etapta takımlar, sağlanacak materyal yardımıyla bu fikirlerin prototiplerini üretecek ve jürinin sonuç değerlendirmesine sunacak.

Finale küsurat takımlardan dereceye giren önceki 2 grup 23-27 Ocak tarihleri ortada Makers Lab’da beniz yüze kodlama kampına katılmaya doğruluk kazanacak. Birinci bulunan takımın üyeleri BSH Türkiye’de yetişim etme imkânını elde ederken, kodlama kampında birlikte taraftan yazılım ve elektronik için terbiye ilişki birlikte taraftan da kesim personellerinin deneyimlerinden faydalanacak.

Beyaz eşya teknolojisi dalında yetiştirici fikirlerin değerlendirileceği “Bi’ Fikrim Var” düşünüm yarışmasında hakem heyeti üyeleri ortada BSH Türkiye’nin yukarı dozaj yöneticileri ve Kodluyoruz Derneği kadrosunun beraberinde teknoloji, inovasyon ve girişimcilik dalında bilirkişi gazeteci ve influencer/youtuber’lar ile Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay kabilinden giranbaha akademisyenler de toprak alıyor.

“Mentorluk ve şümullü eğitimlerimizle gençlere en özellikle özgüven aşılayacağız”

Yarışma boyunca BSH Türkiye AR-GE mühendisleri ve Kodluyoruz Derneği kadrosunun kâffesi elçi gençlere şümullü eğitimler ve mentorluk vererek projelerinin geliştirilmesinde gösteriş oynayacaklarını tamlayan BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi Kurumsal İletişim Direktörü ve Sürdürülebilirlik Lideri Burçin Girit, şunları söyledi:

“Bi Fikrim Var’ projesini birlikte düşünüm yarışmasından baş döndürücü elan ötesinde içtimai sürdürülebilirlik boyutunda da giranbaha buluyoruz. Bugünün teknolojilerinde gösteriş oynayarak yarının inovasyonlarını geliştirecek dinç araştırmacıların, harf yazarlarının üreticiliğinin şekillenmesinde fariza alıyoruz. Bu hem bizlerin onlara sabah yeli olduğu, bununla birlikte onlardan sabah yeli aldığımız birlikte gezi olacak. Bu sebepten baş döndürücü coşku verici. Makers of Tomorrow projesiyle oluşturduğumuz sinerjinin gücüyle, önceki adımını Tekirdağ’da attığımız bu yarışmayı doğacak senelerde elan degaje şümullü birlikte Fikir Yarışması durumuna getirmeyi hedefliyoruz.”
 

iha.com.tr üstündeki istihbarat ekspoze halinde yayınlanmaktadır. Haberin video, ışık ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: IHA

YORUMLAR YAZ