Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/borsakgk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/borsakgk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/borsakgk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/borsakgk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar - Borsa Piyasası
 • YARIM ALTIN
  1.752,00
  % 2,41
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  604534,311
  % -1,80
 • BIST 100
  1.444,85
  % 0,84

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

2020 yılında hesap işletim ücreti almayan bankalar oldukça popüler oldu diyebiliriz. EFT ve havale ücreti masraflarının kullanıcılarını çok sıktığını fark eden bankalar yapılan işlemlerden ücret almama kararı aldı. Yazımız içerisinde karşılaşacağınız bankalar hesap işletim ücreti almayan ve faiz oranları oldukça düşük olan bankalardır.

Bankalar, bünyelerinde açılan vadesiz tüm hesaplar için yılda bir defa belirli oranda masraf ve ücret alırlar. Bankalar tercih edilme oranını arttırmak için hesap işletim ücretini neredeyse ortadan kaldırdı ve BDDK’da bu olaya gerekli müdahalede bulundu.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

Hesap işletim ücreti almayan bankalar denildiğinde akıllara dijital bankacılığın devi geliyor. Masrafsız bankacılıkta çağ açan Enpara.com yapacağınız tüm işlemlerde sıfır masraf garantisi sunuyor.

Enpara.com

QNB Finansbank tarafından 2012 yılında dijital platformlar üzerinden kurulan enpara.com, şubesiz bankacılığın ilk adı olmuştur. Şubesiz bankacılığın vermiş olduğu avantajlar ile birlikte müşterilerinden işletim ücreti dahil, EFT, havale ücretleri de almıyor.

QNB Finansbank / CardFinans Nakit

QNB Finansbank müşterilerini belkide en çok düşünen bankadır. Hesap işletim ücreti olmadan sunduğu vadesiz hesap hizmetlerinde döviz hesapları dahil ücret almıyor. Ayrıca kullanılan CardFinans Nakit kartı ile parapuan kazanmakta mümkün.

CepteTEB

TEB dijital bankacılığa 2008 yılında giriş yaptı. Şubeden kaynaklanan masraflardan kurtulmanın verdiği avantaj ile CepteTEB, müşterilerinden işletim ücreti gibi yıllık üyelik ücretleri almıyor. CepteTEB sayesinde bankaya yapacağanız tüm başvurular anında incelenir ve geri dönüşler sağlanır. Ayrıca döviz hesaplarından işletim ücreti almayan bankaların arasında yer alır.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk, faizsiz bankacılık üzerine faaliyet gösteren bir bankadır. Faizsiz bankacılık sektöründe öncü banka rolünü üstlenmektedir. Banka prensipleri gereği müşterilerinden döviz hesabı dahil olmak üzere hiç bir ücret talep etmez.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Hesap işletim ücretini almayan bankalar arasında yer alan Türkiye Finans, katılım bankaları arasında popüler bir bankadır. Hesap işletim ücretinin gereksiz olduğunu savunan banka, müşteri kitlesini yine memnun etme peşinde…

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Dijital bankacılıkta fark açan banka, şubeler içerisinde dahi görüntülü dijital işlemler yapabilmeniz mümkün. Banka müşterilerine yüklenebilecek tüm masraf yüklerinin neredeyse tamamını kaldırmış vaziyette… Havale, EFT ve hesap işletim ücretleri gibi masraf işlemlerinden ücret almaması bankayı tercih edilir banka listesinde başlara taşıyor.