• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2195247,359
  % -2,54
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Herhangi bir para sıkışıklığı içerisine girebilirsiniz ve finansal desteğe yani ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda daha önceden kredi almış olan kişiler tecrübeli olduğundan sorun olmayacaktır. Ancak ilk defa kredi çekecek olan kişiler için biraz uğraştırıcı olabilir. Bir de acil bir kredi ihtiyacınız varsa kredi çekme ihtimaliniz suya düşebilir.

Kredi başvurusunda bulunmak isterseniz bunu birkaç farklı yolla yapabilirsiniz. Teknolojinin gelişmiş olduğu bu dönemde, banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan cepten veya internetten kredi çekme talebinde bulunabilirsiniz. Ancak ilk kez kredi çekmeniz sıkıntı doğuracaktır. Bunun nedeni, bankalar yeni olduğunuz için sizden birkaç bilgi isteyebilir. Peki kredi başvurusu nasıl yapılır?

Şubeye Giderek Krediye Başvurma

Teknoloji döneminde olsak da, konu para olunca yüz yüze görüşmek insanlara her zaman daha güvenli gelmektedir. Bu sebeple kredi başvurusu için kredi çekmek istediğin bankanın en yakın şubesine gidip başvuruda bulunabilirsiniz.

Şubeden kredi başvurusunda bulunmak için, eğer az bir ücret çekilecekse, yayınızda kimliğinizin olması yeterli olacaktır. Eğer çekeceğiniz miktar daha büyükse gelir durumu, ikamet belgesi gibi bazı bilgilere ihtiyaç duyabilir. Eğer bir bankada müşteri iseniz ve daha önceden kredi çekmişseniz sadece nüfus cüzdanı ile başvuru yapabilirsiniz.

Cepten Kredi Başvurusu

Cep telefonları, son günlerde hayatımıza girmiş ve tek tıkla birçok işlerimizi yapmaya başlamıştır. Kredi çekmek içinde şubeye gitmeye gerek kalmadan akıllı telefonunuz üzerinden halledebilirsiniz. Hatta telefonunuzun akıllı olmasına gerek yok. SMS üzerinden kimlik numarası ile ön başvuru yapabilirsiniz. Böylece hızlı bir şekilde geri dönüş alabilirsiniz. Bu yapmış olduğumuz başvurunun da altını çizerek ön başvuru olduğunu belirtelim. Eğer kredi için uygunsanız çeşitli belgeler ile beraber bankaya gidebilirsiniz.

İnternetten Online Olarak Kredi Başvurusu

Bilgisayarınızla bankanızın internet sitesine giriş yaparak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankaların internet siteleri üzerinden gerekli olan formu doldurmanız yeterlidir. Formu doldurduğunuzda ön başvuru yapmış olacaksınız ve kabul edilirse gerekli belgeler ile banka şubesine giderek kredinizi çekebileceksiniz.

Sizde internetten kredi başvurusu yapma işlemi için yukarıda yer alan adımlarımızı uygulayabilir ve işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ