• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1590114,279
  % 1,70
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

İş Bankası açık bankacılık uygulamasını genişletiyor

İş Bankası açık bankacılık uygulamasını genişletiyor

Bankadan yapılan açıklamaya nazaran, Türkiye İş Bankası’nın ticari müşterilerinin yanı sıra ferdî müşterileri de açık bankacılık düzenlemesi doğrultusunda İşCep ve İnternet Şubesi üzerinden farklı bankalardaki hesaplarını görüntüleyebiliyor.

TCMB’nin açık bankacılık düzenlemeleri doğrultusunda, farklı bankalarda hesabı olan ferdî ve ticari müşteriler, banka hesaplarını öteki banka yahut lisans almış ödeme hizmeti sağlayıcıların uygulamaları/internet siteleri üzerinden takip edebiliyor, hesaplarından para aktarma süreçlerini yönetebiliyor.

İş Bankası, TekCep ile Türkiye’de açık bankacılık örneğini 2019’da kullanıma sunmuştu. Bankanın ticari müşterileri, TekCep üzerinden başka bankalardaki hesaplarını tek uygulama içinde görebiliyor ve bankacılık süreçlerini çarçabuk takip edebiliyor. Ticari bankacılıkta tekrar bir birinci olarak 2020’de hayata geçirilen TekPOS özelliği ile de öbür bankalardaki POS hareketlerinin günlük olarak izlenmesi imkanı sağlandı.

İş Bankası’nın ferdî bankacılıkta da kullanıma açtığı yeni açık bankacılık hizmetiyle müşteriler, İşCep ve İş Bankası İnternet Şubesi üzerinden farklı bankalardaki vadesiz hesaplarını ve kredili mevduat hesaplarını takip edebiliyor, para aktarma süreçlerini yönetebiliyor.

“Açık bankacılıkla bölüm daha rekabetçi ve yenilikçi hale geldi”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, açık bankacılık uygulamaları sayesinde finans bölümünün daha rekabetçi ve yenilikçi hale geldiğini, tüketicilerin finansal hizmetlere daha düzgün ve şahsileştirilmiş tecrübeyle ulaşabildiğini bildirdi.

Müşteri muhtaçlıklarını öngörerek en yeni ve birinci olanı sunma vizyonumuz kapsamında, 2019’da Türkiye’de bankacılık kesiminde birinci açık bankacılık hizmetini başlattıklarını belirten Lüle, “TekCep ile ticari müşterilerimizin banka hesaplarını takip etmek için farklı platformları kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırırken, hesapların tek uygulamadan denetim edilmesini sağladık. TCMB’nin açık bankacılık düzenlemesi sayesinde ferdî müşterilerimize de bu hizmeti sunma imkanını elde ettik. Artık hem ticari hem kişisel müşterilerimiz farklı bankalardaki hesaplarını İşCep’ten ve İnternet Şubesi’nden takip edebilecek ve para transferi yapma imkânına sahip olacak.” sözlerini kullandı.

YORUMLAR YAZ