• YARIM ALTIN
  5.388,00
  % -0,15
 • AMERIKAN DOLARI
  27,5299
  % 0,20
 • € EURO
  28,9614
  % 0,21
 • £ POUND
  33,4144
  % 0,32
 • ¥ YUAN
  3,7731
  % 0,28
 • РУБ RUBLE
  0,2786
  % 0,77
 • BITCOIN/TL
  758667,673
  % -0,91
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

İş dünyasından depremzedeler için güç birliği iletisi

İş dünyasından depremzedeler için güç birliği iletisi

Ülkeyi sarsan 10 vilayette hissedilen ve 912 kişinin hayatını yitirmesine yol açan sarsıntıların akabinde iş dünyasından takviye ve güç birliği iletisi geldi.

Taziye, dayanak ve işbiliği iletileri özetle şöyle:

TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu:

Depremden etkilenen vilayetlerimiz için Oda ve Borsalarımızla uyum içinde çalışıyoruz. İş dünyası olarak dün olduğu üzere bugün de milletimizin, devletimizin yanında olacağız. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Gün birlik olma günü.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç:

Kahramanmaraş’ta 7,4 ve Gaziantep’te 6,5 ile 6,4 büyüklüğünde zelzelelerle hem de güçlü kış koşullarında çok büyük bir acı yaşıyoruz. Büyük fedakarlıkla sürdürülen kurtarma çalışmalarını ve gelişmeleri dikkatle ve ıstırapla takip ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. İstanbul iş dünyası olarak acılarımızın en süratli formda sarılması için bölge halkımızın ve devletimizin her türlü yardımla yanında olacağız.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Lideri Erdal Bahçıvan:

İlk andan itibaren zelzelenin tesirlerinin yaşandığı tüm vilayetlerimizde devletimizin başlattığı arama kurtarma çalışmalarının en süratli biçimde muvaffakiyete ulaşmasını ve yaralı vatandaşlarımızın bir an evvel sıhhatlerine kavuşmalarını temenni ediyoruz.
Depremin yaralarının en kısa müddette sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara dayanak olmaya, çatı kuruluşumuz TOBB’un uyumunda hazır olduğumuzu ve yaraların sarılması çalışmalarında üzerimize düşen her türlü sorumluluğu alacağımızı tabir etmek istiyorum.
Son olarak ülkemizin ne yazık ki doğudan batıya, kuzeyden güneye dünyada depremselliğin en fazla olduğu fay çizgilerinin üzerinde bulunduğu gerçeğinin bir kez daha altının çizilmesi ve bu gerçekle ilgili en tesirli tedbirleri alma gereğini bir sefer daha hatırlatarak; geçmiş olsun Türkiye diyoruz.

TÜSİAD Lideri Orhan Turan:

Tüm ülkemize geçmiş olsun. Sarsıntıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

MÜSİAD Lideri Mahmut Asmalı:

MÜSİAD olarak, sarsıntıdan etkilenen bölgelerde bulunan şubelerimiz nezdinde gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
Bununla birlikte oluşturulan MÜSİAD Kriz Masası ile ilgili makamlarımızla tam uyum halinde zelzeleden etkilenen vatandaşlarımız için çalışmalarımızı başlattık. MÜSİAD Gaziantep Şube Binamız tüm depremzedelerimize açıktır.

TÜRKONFED Lideri Süleyman Sönmez:

Deprem gerçeğiyle tekrar yüzleştiğimiz bir gün daha… Meydana gelen sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

İstanbul Ticaret Borsası Lideri Ali Kopuz: Maalesef büyük bir felakete uyandık. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve birçok vilayetimizi çok önemli etkileyen sarsıntıda bütün dualarımız göçük altındaki kardeşlerimizin kurtarılabilmesi için. Milletimize çok geçmiş olsun.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Lideri Nadir Yorgancılar: Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok vilayetimizi etkileyen yıkıcı sarsıntı nedeniyle vatandaşlarımıza, ülkemize çok büyük geçmiş olsun. Can kayıplarımız var, başımız sağolsun. Tüm imkanlarla, planlı bir seferberlikle sürecin yürütülmesini umuyorum. Artık birlik vakti. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız

Kocaeli Sanayi Odası Lideri Ayhan Zeytinoğlu:

Kahramanmaraş merkezli olan ve çok sayıda etraf vilayette hissedilen 7,4 büyüklüğündeki sarsıntıyla sarsıldık. Kalbimiz de aklımız de sarsıntı bölgesinden gelecek âlâ ve umutlu haberlerde…

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Lideri Jak Eskinazi:

Deprem anından itibaren İzmir iş dünyası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi bünyesindeki 61 ihracatçı birliğimiz yaraları sarmak için çırpınıyoruz. Birinci etapta; kışlık giysi, çorap, iç giysi, kışlık ayakkabı, bot, battaniye, polar, uyku tulumu, kuru besin ve bebek bezi talebi geldi. Bu materyalleri bağışlayacak üyelerimizden toplamak için bir depo kiralıyoruz. Bu depoda toplanacak malzeleri AFAD uyumunda, AFAD’ın istediği noktalara teslim edeceğiz. Kısa mühlet içinde bu hususta ayrıntılı bir duyuruya çıkacağız.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Lideri Fikret Kileci:

İstanbul’dan Gaziantep’e gitmeye çalışıyorum. Ailemizde, çalışanlarımızda ve birlik personelimizde sorun olmadığı bilgisini aldık. Fakat kimi tanıdıklarımızdan ve etrafımızdan duyduğumuza nazaran 80-100 civarında yaralı var.

YORUMLAR YAZ