• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2071221,142
  % -5,14
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Kripto para piyasalarında güne yansıyan 5 gelişme

Kripto para piyasalarında güne yansıyan 5 gelişme

Investing.com – Kripto para piyasalarında bugüne yansıyan 5 gelişmeyi aşağıdaki üzere özetledik.

Ethereum ağında yılbaşından bu yana ortalama 130.000 yeni eşsiz adres kaydedildi

Ethereum, geçen sene Eylül ayında pay ispatı modeline geçişin akabinde şu an Mart ayında görülecek öteki bir kıymetli güncelleme olan Shanghai yükseltmesine hazırlanıyor. 

Bu güncelleme öncesi Etherscan bilgilerine nazaran Ethereum ağında 2023 yılı başından bu yana günlük 130.000’e yakın yeni adresin eklendiği görüldü. 

Buna nazaran ayın birinci günündeki 217.599.463 adres sayısı, dün prestijiyle 221.365.692 adede yükseldi. Böylelikle yaklaşık bir aylık müddet zarfında Ethereum ağına 3.766.229 adet eşsiz adres eklendi.

Mastercard, Binance ile birlikte Brezilya’da ön ödemeli kart çıkardı

Mastercard ve Binance, bugün Brezilya’da ön ödemeli bir kart piyasaya sürdüklerini duyurdu.

Yapılan açıklamaya nazaran şu an test etabında olan Binance Card, önümüzdeki günlerde Brezilya genelinde kullanıma sunulacak. Böylelikle Binance, Latin Amerika’da Arjantin’in akabinde Brezilya’da kartını piyasaya sürerek kitlesel kabul açısından kıymetli bir adım atmış olacak. 

Bu sayede Binance, en büyük pazalarından biri olan Brezilya’da Mastercard logosu olan her işletme kartının kullanılmasını sağlayarak kripto paraların benimsenmesi konusunda da ilerleme kaydetmesine yardımcı olacak. 

Büyük Cardano yatırımcıları, son yükselişi değerlendirdi

Kripto tahlil şirketi Santiment, Cardano’nun lokal varlığı ADA’nın 0,38 dolara ulaşmasının akabinde büyük Cardano yatırımcılarının bu noktada satışa geçtiğini vurguladı. 

Verilere nazaran ADA varlıkları 1 milyon ila 100 milyon ortasında olan yatırımcılar, 21 Ocak’ta varlıklarını satmaya başladı. Son duruma nazaran satışların akabinde Cardano milyonerlerinin sayısı azalırken bu sayının Ocak ayı başında düzeylere geri döndüğü görüldü. Aktarılan bilgilere nazaran şu an 1 milyon ila 100 milyon ADA tutan yatırımcı sayısı 2.828 adet olarak gösteriliyor. 

Tron Kurucusu Justin Sun, Çin’in kriptoya geri dönmeye hazırlandığını sav ediyor

Tron‘un kurucusu Justin Sun, Çin’in vergi uygulamasıyla kriptoya geri dönmeye hazırlandığını argüman ediyor.

Çin, kripto para süreçlerine vergi uygulamasıyla kripto para düzenlemesine gerçek büyük bir adım atarken Justin Sun, Tron’un Çin’de kabul edileceği konusunda savlı telaffuzlara sahip.

Justin Sun, bugünkü Twitter paylaşımında Çin’in kripto süreçlerine vergi uygulamasıyla kripto sanayisine dönüş sinyali verdiğini söyledi. 2021’in ortalarındaki bir kripto yasağına karşın rağmen ülkede kripto kabulünün arttığına dikkat çeken Sun, bunun kripto para düzenlemesine hakikat büyük bir adım olduğunu lisana getirdi.

Çin’de kimi bölgelerde kripto paralara %20 vergi uygulanmaya başlanması, Justin Sun’a nazaran Çin’in kripto paraları bir servet aracı olarak görmeye başladığının bir ispatı.

Shiba Inu (SHIB) yakım aktivitesinde yükseliş dikkat çekiyor

Shiba Inu tokeninin yakım oranı, yükselişe devam ediyor. Shibburn bilgilerine nazaran yakılan SHIB ölçüsü son 24 saatte %400’ün üzerinde arttı.

Son duruma nazaran kullanıcılar, 24 saatlik vakit diliminde yakım cüzdanına 20 milyondan fazla token aktardı. Genel olarak Shiba Inu’nun yakım oranı, ağın genel aktifliğinin çok daha düşük olduğu hafta sonu süreçlerinin akabinde yükselişe geçer. Bunun yanında rutin olarak devam eden yakım süreçleri, kripto varlığın fiyatından bağımsız hareket edebilir. Yakım aktivitesi ise çoğunlukla ağ aktifliğine ve ferdi SHIB yatırımcılarının isteğe bağlı süreçlerine bağlı.

Yazar: Günay Caymaz

YORUMLAR YAZ