• YARIM ALTIN
  4.029,00
  % 0,92
 • AMERIKAN DOLARI
  19,1176
  % 0,13
 • € EURO
  20,7337
  % 0,53
 • £ POUND
  23,6302
  % 0,53
 • ¥ YUAN
  2,7816
  % 0,31
 • РУБ RUBLE
  0,2486
  % -0,33
 • BITCOIN/TL
  514397,610
  % -0,35
 • BIST 100
  %

Kriptoya Darbe Devam Ediyor: Signature Bank Kapatıldı!

Kriptoya Darbe Devam Ediyor: Signature Bank Kapatıldı!

Silicon Valley Bank’in kapanmasının akabinde bir öbür kripto dostu Signature Bank’in kapatıldığı bildirildi.

Kriptoyla alakalarıyla bilinen dev bankalardan olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. New York merkezli Signature Bank, “Sistemik Risk” biçiminde değerlendirilip kapatılması kararına varıldı. Akabinde yapılan açıklamalar ışığında, New York Finansal Hizmetler (NYDFS) tarafından devralınacağını bildirildi. Eyalet düzenleyicileri tarafından kapatılma kararı alınan dev banka, kripto bölümünde büyük yankı uyandırdı.

Coinbase, Paxos ve Celsius’dan Signature Bank Açıklaması!

Popüler kripto borsası Coinbase, stablecoin ihraççısı Paxos ve kripto kredi kuruluşu Celsius, kapatılan bankada olan fonlarına değindiler.

Signatura Bank’de kurumsal fonlarının kaldığını belirten dev şirketler, mevzuya ait detayları lisana getirdiler. Kripto borsalarının öncülerinden gelen Coinbase 12 Mart tarihinde yaptığı bir açıklama ışığında, Signature Bank‘de bulunan kurumsal fonlarından bahsetti. İflasını bildiren tanınan kripto kurumu Celsius ise, mevzuya dair net dataları şimdi paylaşmadı. Stablecoin ihraççısı Paxos, Signature Bank’de kalan kurum fonlarına değinerek hususa dair detayları da tabirlerine ekledi.

Coinbase, Paxos ve Celcius, Signature Bank’de Kalan Kurum Fonlarından Bahsetti

Yaklaşık olarak 240 milyon dolarlık kurumsal fonunu Signatura Bank’de kaldığını tabir eden Coinbase, bu fonların kurtarılacağı konusunda umudunu devam ettiriyor. Stablecoin ihraççası olarak bilinen dev kripto Paxos şirketi de bahse ait açıklamalarda bulundu. Signature Bank‘de 250 milyon dolarlık fonunun kaldığını bildiren Paxos, mevzuyla ilgili detaylara değinerek “mevduat sahibi başına 250.000 dolarlık özel sigorta” olduğunu sözlerine ekledi.

İflasını açıklamış olan kripto kredi kurumu Celcius ise, “fonların bir kısmının elde tutulduğunu” bildirerek mevzuya ait net meblağı şimdi açıklamadı.

YORUMLAR YAZ