• YARIM ALTIN
  7.079,00
  % 2,54
 • AMERIKAN DOLARI
  31,3677
  % 0,42
 • € EURO
  34,0595
  % 0,51
 • £ POUND
  39,7661
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,3595
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,3430
  % 0,43
 • BITCOIN/TL
  1945395,166
  % -0,35
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Martı’dan yeni platform: Tek Araçla Gidelim

Martı’dan yeni platform: Tek Araçla Gidelim

Martı, TAG ile aracında gereksiz koltuklarıyla seyahat işleyen sürücülerle ayrımsız yöne kullanmak talip yolcuları buluşturacak. Böylelikle, müşterek seyahat ot ile İstanbulluların muvasala gereksinimlerine paylaşım ekonomisine alakadar hal imal edilmiş olacak. Martı uygulamasına doğacak yeni güncelleme sonra minimum 10 Martı yolculuğunu tamamlamış olanlar TAG platformundan faydalanabilecek. Bu misyon kapsamında şeriklik rastgele müşterek sevap yada komite almazken, seyahat paylaşımlarında güdücü ile yolcuların harcamaları paylaşmalarına alakadar müşterek dizge muteber olacak.

TAG Nedir?

Yapılan açıklamaya mucibince TAG, paylaşım ekonomisi kültürünü ve yer bilincini yaygınlaştırmak düşüncesince Martı kullanmakta olanları müşterek araya getiren müşterek el birliği platformudur. Şirket, TAG üstünden sevap almaz, müşterek dirimlik elde etmez, ticari müşterek misyon sunmaz. TAG’ın geliştirilme maksadı yegâne otomobilin azami insan kabilinden kullanılmasını getirmek ve trafikteki taşıt yoğunluğunu azaltmaktır. Şirket elindeki milyonlarca yolculuktan elde etmiş olduğu muvasala datasını kullanarak en dişi eşleşmelerin yapılmasını sağlar. TAG’da güdücü ile yolcu; seyahati paylaşmış olduğu gibi, seyahatin harcamalarını da paylaşır. TAG yolculuklarında geçerli seyahat paylaşım ücreti, sürücünün taşıt deforme payını, mahrukat harcamasını istikbal etmek düşüncesince kullanılır ve paylaşım işleyen eşhas kabilinden özgürcesine belirlenir. Yani bu platformu kullanan eşhas ayrımsız pozisyona revan ve seyahat maliyetini paylaşan dü defa arkadaşından farksızdır. TAG’ı elden Martı’da bugüne denli mecmu 10 sürüş yapmış olanlar kullanabilir.

iha.com.tr üstündeki duyum ekspoze halinde yayınlanmaktadır. Haberin video, ışık ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: IHA

YORUMLAR YAZ