• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2079060,165
  % -5,02
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Metacade (MCADE) Token: Genel Bakış (Sponsorlu)

Metacade (MCADE) Token: Genel Bakış (Sponsorlu)

Yatırımcılar Metacade (MCADE) üzere hizmet token’larını tercih ettikçe başka göğüs token’ların popülaritesi kaybolmaya başladı.

Dogecoin ve Shiba Inu üzere coin’ler yüksek fiyatları ve biten FOMO’larının yanı sıra son vakitlerde yaşanan kripto çöküşünün de ardından yatırımcılar, Metacade (MCADE) hizmet token’ı üzere gerçek pratik kullanımları olan token’lara akın ediyor.

Yatırımcılar Metacade (MCADE) Üzere Hizmet Token’larını Tercih Ediyor

Dogecoin ve Shiba Inu, net bir kullanım alanları olmadığı için çok az içsel pahaya sahip ve bu da son vakitlerde birçok kripto çöküşünün arkasındaki kıssaya benziyor. Yatırımcıların MCADE’i tercih etmelerinin esas nedeni budur. Ayrıyeten bu tek neden de değil. Bu yazımızda MCADE’yi inceleyecek ve nasıl üstün bir yatırım fırsatı olduğunu keşfedeceğiz.

MCADE, Metacade ekosistemine bağlı bir token’dır. Staking karşılığında ödül almak için kullanılabilir ve gelecekte DAO tabanlı bir yönetişim altyapısı oluştuğunda bir gün oy kullanmak için de kullanılacaktır. Kullanıcıların cüzdanları ortasında bedel transferi yapmaları için de kullanılır.

Metacade’in çoklu imzalı hazine cüzdanları son derece inançlıdır ve iki imza sahibinin süreçlerde oturum açmasını gerektirir; bu, topluluk fonlarının korunmasına yardımcı olacaktır. MCADE ayrıyeten, tipik olarak birebir token’la birlikte gelen ödüllü yarışlara girmek için de kullanılabilir. Ekosistem daha da geliştikçe artacak olan çeşitli kullanım alanlarına sahip çok hedefli bir token’dır.

Metacade, iştirakçilerin bu süreçte MCADE kazanırken giderek artan sayıda en yeni Play to Earn (P2E) oyunlarını deneyimleyebilecekleri kapsamlı bir Web3 oyun merkezi olmayı amaçlıyor. Kullanıcılar, kişisel olarak eğlenmenin yanı sıra diğerleriyle ilişki kurabilir ve toplumsal ağlarını zahmetsiz, organik bir halde genişletebilir. Platform, mükafatlar, yarışlar, oyun oynama, etkileşim, işler, staking ve çok daha fazlası üzere çeşitli iştirak araçları sunarak geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap ediyor.

Metacade, ortak ilgi alanlarını paylaşan başka teşebbüsçüler, oyun geliştiricileri ve kripto yatırımcılarından oluşan bir ağ kurmak için kusursuz bir yer olmayı planlıyor. Ortak gayeleri (yatırım, geliştirme, test etme vb.) doğrultusunda çalışırken fikir, marifet ve maksatları paylaşmak mümkün olacaktır. MCADE token’ı, her halükarda tüm bu amaçları kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Metacade ile şu anda hangi oyunların en tanınan olduğunu, oburlarının skor tablolarında ne durumda olduğunu görebilecek, incelemeler yazabilecek ve platformdaki yeni özelliklere ve içeriğe erken erişim sağlayabileceksiniz. Ayrıyeten, yaklaşan oyunlar hakkında öbür üyelerle gerçek vakitli olarak konuşabileceksiniz. Tam da oyunseverlerin aradığı şey olacak.

Dogecoin Göğüs Kripto Parası

Dogecoin, bir internet meme’i kripto parası olarak biliniyor. Dogecoin, pratik bir kullanım alanı olan ve bir kripto çökmesinde devalüasyona daha az meyilli olan Bitcoin yahut Ethereum üzere token’lara benzemiyor. Bir internet meme’i token’ı aslında hiçbir kıymet sunmayan latife hedefli bir token’dır. Komiklik dışında gerçek bir kullanım alanı yoktur.

Bununla birlikte, bir internet meme’i kripto parasının bedeli, bir kripto çöküşünün ortasında bile beklenen fiyat kestirimlerinin çok ötesinde artabilir. Bunun esas nedeni, bu türlü bir coin’e sahip olmak için gerçek bir neden olmadığı halde kâr elde etmek isteyen işlemcilerdir. Dogecoin, sırf Elon Musk’ın tweet’lerinden aldığı güç nedeniyle bile birçok sefer bedel kazandı.

Örneğin; Dogecoin fiyatı, Musk’ın yakın vakitte Twitter’ı satın alması nedeniyle yüzde 35 arttı. Köpek temalı internet meme’i kripto parasının fiyatı, ünlülerin toplumsal faaliyetleriyle yakından bağlı üzere görünüyor; bu, bir kripto çöküşünde yükselebileceği kadar süratli bir halde düşebileceği ve hiçbir biçimde istikrarlı bir uzun vadeli yatırıım olarak sınıflandırılamayacağı manasına geliyor.

Yayınlanan Cointelegraph makalesine nazaran, Dogecoin kripto parası Nisan 2021’den bu yana çok satın alındı ve şişti, bu da yakında bir çöküş olabileceği ihtimalini barındırıyor.

Shiba Inu İnternet Meme’i Kripto Parası

Shiba Inu göğüs kripto parası ile Dogecoin göğüs kripto parası ortasında gerçek bir fark yoktur. Shiba Inu aslında Dogecoin’den ilham almıştır. Fiyatı, bilhassa bir kripto çöküşü sırasında piyasa dalgalanmalarına karşı da hassastır. Tekrar ünlü isimlerle temaslı benzeri bir durumda, Shiba Inu fiyatı bir anda Elon Musk’ın hiç satın almadığını tweet’lemesiyle yüzde 10 düşmüştü.

Shiba Inu birebir vakitte Dogecoin’e has bir köpek temasına da sahip. Lakin, inovatif olmaması çok besbelli ve hatta yakın vakitte yaşanan kripto çöküşüne karşın, bu çılgınlık, süreç algoritmaları ve ünlülerin yapay dayanağı nedeniyle hala önemli bir piyasa bedeline sahip.

Eylül 2021’de Shiba Inu, token başına 0,00087 dolar üzere değerli bir doruğa ulaştı. Lakin o vakitten beri keskin bir halde düştü ve şu anda neredeyse 100 kat kıymet kaybıyla, token başına yaklaşık 0,000009 dolar düzeyinde hareket ediyor.

Yatırımcılar Neden Dogecoin ve Shiba Inu Yerine Metacade’i Tercih Ediyor?

İnternet meme’i kripto paralarına insanların ilgisi azalıyor ve gerçek kıymet sağlayan projelere yöneliyorlar. Yatırımcılar, çeşitli nedenlerle MCADE hizmet token’ını tercih ediyor:

 • Metacade, büyük bir patlama yaşayan Web3 oyun pazarının bir kesimidir.
 • Metacade, uzun vadeli büyüme için tasarlandı.
 • Metacade, kullanıcılarına paha katmak için tasarlandı.
 • Metacade, bir kripto çöküşünden sağ çıkabilen, içsel kıymeti olan bir hizmet projesidir.

Dogecoin ve Shiba Inu’nun pratik bir kullanım alanı yoktur. Öteki bir deyişle, bunlar hiçbir şey için kullanılamazlar. Makul bir kesime bağlı değiller ve onları öne çıkaran özelliklere sahip değiller. Kimi coin’ler kapalılığa, kimileri sürate ve öbürleri ölçeklenebilirliğe odaklanır. Dogecoin ve Shiba Inu sırf komiklik olması bakımından yararlıdır. Sık sık kripto çöküşü ihtarları gelen bir ayı piyasasında, bu potansiyel yatırım için çok zayıf bir durumdur ve bu nedenle daha yeni projelere bakmaya paha.

Örneğin, Metacade çok daha fazlasını sunar ve bilhassa Web3 oyuncularına yöneliktir. Yatırım için kullanılabilecek muhakkak bir hizmet token’ına sahiptir. Hazine cüzdanları son derece inançlıdır ve Web3 oyuncuları, ileride yürürlüğe girecek DAO yapısıyla projede kelam sahibi olacaklar. Bu token, Shiba yahut Doge’un tersine ödül kazanmak için de stake edilebilir.

Metacade şu anda ön satış evresinde ve bu, değerli bir artı potansiyel sunduğu manasına geliyor. MCADE hizmet token’ının fiyatı, tek bir token için 0,008 dolardır, lakin ön satışın sonunda 0,02 doların üzerine çıkacaktır.

Metacade ön satışına katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ