• YARIM ALTIN
  7.079,00
  % 2,54
 • AMERIKAN DOLARI
  31,3677
  % 0,42
 • € EURO
  34,0595
  % 0,51
 • £ POUND
  39,7661
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,3595
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,3430
  % 0,43
 • BITCOIN/TL
  1937517,155
  % -0,65
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Reddit Kullanıcılarının Dikkatini Çeken 6 DeFi Projesi (Sponsorlu)

Reddit Kullanıcılarının Dikkatini Çeken 6 DeFi Projesi (Sponsorlu)

Reddit’te epey zeki yatırım kümeleri var ve bu platformda hangi kriptoların trend olduğunu görmek her vakit büyüleyici olmuştur. Reddit kullanıcılarının görüşleri bilhassa bedelli olabilir, zira pek çok sefer şuurlu yatırımcıların görüşlerini açıkça temsil etmişlerdir. İşte Reddit kullanıcılarının şu anda hakkında konuştuğu en âlâ altı DeFi projesi:

1. Metacade (MCADE): GameFi için En Yeterli DeFi Projesi

2. Bancor (BNT): Otomatik Ticaret ve Stake için En Düzgün DeFi Projesi

3. Beefy (BIFI): Bileşik Faiz için En Uygun DeFi Projesi

4. Origin Protocol (OGN): NFT’ler için En Âlâ DeFi Projesi

5. Osmosis (OSMO): Merkezi Olmayan Cosmos Borsası için En Âlâ DeFi Projesi

6. Poligon (MATIC): Uygulamalar Oluşturmak için En Düzgün DeFi Projesi

Metacade: GameFi için En Güzel DeFi Projesi

Yakında faaliyete geçecek bir GameFi şirketi olarak , Reddit’teki en güzel DeFi projeleri listesine dâhil edilecek en bariz seçim olmayabilir. Lakin DeFi ve GameFi ortasında açık bir irtibat var ve bu, her iki sözün de son iki harfinden anlaşılabilir: Fi, yani finans. Metacade kendi başına klasik DeFi hizmetleri sunmasa da, DeFi platformlarında teminat olarak sunulabilen ve tıpkı vakitte stoklama, madencilik ve getiri optimizasyonu gayeleri için de kullanılabilen bir token’a (MCADE) sahiptir.

Metacade, kâr sağlayıcı Play2Earn (Kazanmak için Oyna), Compete2Earn (Kazanmak için Yarış), Create2Earn (Kazanmak için Oluştur) ve Work2Earn (Kazanmak için Çalış) fonksiyonlarıyla her tipten blok zinciri oyuncusuna hitap ediyor. P2E ve oyun birçok kişi tarafından kripto dünyasının bir sonraki değerli ögesi olarak görülüyor ve bu da Metacade’i yatırımcılar için cazip kılıyor. Fakat bunun da ötesinde, GameFi ve DeFi dünyalarının giderek daha fazla birleşmeye ve kesişmeye başlayacağı açıktır. Örnek olarak, bir metaverse arazi satın almak ve akabinde onu kiralamak GameFi ve DeFi ortasındaki sonları belgisiz hale getirir.

Reddit Kullanıcıları Metacade’i Neden Seviyor?

Metacade şu anda birinci presale etabında ve bu nedenle Reddit topluluğundaki yatırımcılara erkenden harekete geçme avantajı sunuyor. Ancak Reddit kullanıcıları, lansmandan elde edecekleri yararların ötesinde, genel olarak P2E kesiminde gerçekleşmesi beklenen büyük patlamadan ve bilhassa de Metacade’in potansiyelinden heyecan duyuyor. Metacade, P2E fonksiyonelliğiyle ve yeni çıkacak oyunlar için bir sıçrama tahtası vazifesi görerek hem kripto oyuncularına hem de geliştiricilere bir dizi kar kapısı sunuyor. Ayrıyeten Metagrants finansman teşebbüsü aracılığıyla yeni oyunların geliştirilmesini etkin olarak destekliyor.

Metacade ile hem oyuncular hem de geliştiriciler kripto oyunlarından gelir elde edebilir ve Metacade topluluğu büyüdükçe, yatırımcıları ve kripto meraklıları açısından olumlu sonuçlar doğurabilir. Reddit’teki Metacade hayranları da Metacade’in en yeterli oyunları geliştirme ve piyasaya sürme planlarını, güvenlik ve şeffaflığa olan bağlılığını, stake etme konusundaki eşitlikçi yaklaşımını ve DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) olma yol haritasını övgüyle karşılıyor.

>>> Metacade presale’ine katılabilirsiniz <<<

Bancor: Otomatik Ticaret ve Stake için En Uygun DeFi Projesi

Bancor bir Otomatik Piyasa Yapıcıdır (AMM). Aslında, daha da fazlası, birinci AMM’dir. 2017’den beri, kullanıcıların farklı kripto para üniteleriyle süreç yapmasına imkan tanıyan merkeziyetsiz bir borsa olarak faaliyet göstermektedir. Yatırımcılar, BNT tokenleri ve öteki kripto para ünitelerinden oluşan likidite havuzlarından satın alım yapmaktadır. Yatırımlarından faiz kazanabilirler ve alım satımlar farklı likidite havuzları ortasında aktif bir halde yapılır.

Piyasaya birinci çıkan şirket olan Bancor’un iş modeli Uniswap ve PancakeSwap üzere şirketler tarafından muvaffakiyetle kopyalandı (hatta kimilerine nazaran daha da geliştirildi).

Reddit Kullanıcıları Bancor’u Neden Seviyor?

Kripto sepetinizde hem uzun vadede düzgün performans gösteren hem de yüksek riskli lakin birebir vakitte yüksek getiri ihtimali olan tokenleri içeren kapsamlı bir portföye sahip olmak her vakit yeterli bir fikirdir. Reddit kullanıcıları, öteki kriptolar ortasında Bancor’un daha düşük riskli bir seçenek olmasını seviyorlar. Bancor beş yılı aşkın bir müddettir faaliyet gösteriyor ve güvenlik, emniyet ve kontrol mevzularında düzgün bir üne sahip.

Kullanıcılar ayrıyeten Bancor’un EOS ve Ethereum’da çalışabilmesinin yanı sıra birden fazla kripto para ünitesini desteklemesini de memnuniyetle karşılıyor. Bancor’un lehine olan başka noktalar ortasında tek taraflı stake etme, kullanım kolaylığı, kalıcı kayıp müdafaası ve bir DAO (Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon) olarak faaliyet göstermesi yer alıyor.

Beefy: Bileşik Faiz için En Düzgün DeFi Projesi

Beefy kimi taraflarıyla Bancor’a benzemektedir. Lakin Bancor’un likidite havuzları varken, Beefy’nin kriptolarınızı saklayabileceğiniz kasaları vardır. İşin zekice olan kısmı da burada: Beefy, sizin için mümkün olan en yeterli bileşik faizi oluşturmak emeliyle bu tokenları otomatik olarak diğerlerine borç verir ya da stake eder. Dahası, fiyatlar düşüktür, müşteriler idare haklarına sahiptir ve BIFI tokenlerini stake ettiğinizde, Beefy’nin gelir hissesinden hakkınızı alabilirsiniz.

8 Ekim 2020’de Beefy, Binance Akıllı Zincir (BSC) üzerindeki birinci kasa kümesiyle faaliyete geçti. O vakitten bu yana, kendisini en âlâ çoklu zincir getiri optimizatörü olarak konumlandırarak kıymetli sayıda ek blok zincirinde faaliyete geçmiştir. Merak ediyorsanız söyleyelim, ismi (Beefy=etli/güçlü kuvvetli) Beefy’nin yararlarınızı artıracağı fikrine dayanıyor!

Reddit Kullanıcıları Beefy’yi Neden Seviyor?

Beefy Reddit’te çok tanınan ve şirket hakkında çok sayıda olumlu başlık var. İlgili tüm gönderilerde arama yaptığınızda, Reddit kullanıcılarının Beefy hakkında sevdikleri noktaları keşfetmeniz uzun sürmeyecektir. Her vakit adil olmayan bir piyasada Beefy, göreli güvenliği ile yüksek puan alıyor.

Kullanıcılar ayrıyeten Beefy’nin yeni bir platformu listelemeden evvel, hakkında araştırma yapmasını da takdir ediyor. Bu yaklaşım, Beefy’nin güç işlerin birçoklarını sizin için yaptığı manasına geliyor. Sadece, bu kasaların bedelinin yükselebileceği üzere düşebileceğini de aklınızdan çıkarmayın!

Origin Protocol: NFT’ler için En Âlâ DeFi Projesi

Origin Protocol, kriptodaki en tanınan iki teknolojiyi bir ortaya getiriyor: NFT’ler ve DeFi. Origin Story, NFT’lerin pazarlanabildiği, satılabildiği ve bırakılabildiği sanal bir mağaza vazifesi görüyor. Yaratıcılar NFT’lerinden basitçe para kazanabilir, ünlü “

YORUMLAR YAZ