• YARIM ALTIN
  3.988,00
  % 0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  19,0357
  % -0,03
 • € EURO
  20,8003
  % 0,27
 • £ POUND
  23,4963
  % 0,19
 • ¥ YUAN
  2,7670
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,2475
  % 0,13
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Shibarium, lansman yaklaşırken büyük bir projenin daha dayanağını aldı

Shibarium, lansman yaklaşırken büyük bir projenin daha dayanağını aldı

Investing.com – Shiba topluluğu, ekosistemde katman-2 Blockchain ağı olarak çalışacak olan Shibarium’un açılışını beklemeye devam ederken son gelişmeler lansmanın epey yaklaştığının habericisi üzere.

Atomic Wallet, Shibarium için takviyesini açıkladı

Shibarium için dayanağını duyuran harici kripto cüzdan uygulaması Atomic Wallet, Shiba topluluğunu heyecanlandıran son proje oldu. Atomic Wallet’ın beyan ettiği üzere 5 milyona yakın kullanıcısı olması ve 500’den fazla kripto para için saklama hizmeti sunması, Shibarium için değerli bir takviyesi tabir ediyor.

Shibarium’un beta sürümünün yayına alınacağı kesin tarih muhakkak olmasa da cüzdan hizmeti sağlayıcılarının takviyelerini açıklamaya başlaması lansmanın çok yakın olduğunu düşündürüyor. Atomic Wallet’ın bugünkü ilanından evvel Ledger da Shibarium için dayanağını açıklamıştı.

Kripto dalında kıymetli bir yeri olan kripto para donanım cüzdanı Ledger, bu hafta Shiba ekosisteminin katman-2 tahlilini destekleyeceğini duyurdu.

Shibarium, Ethereum ağında Polygon’a emsal bir yapıda süreçlerin daha süratli ve ucuz biçimde yapılması için geliştirilen bir Blockchain ağı. Ağ için yapılan yorumlar ortasında piyasa çıktından sonra kararlı biçimde çalışması sağlanabilirse projenin Polygon ile rekabet edebileceği konuşuluyor. Bu da Shibarium da faal halde kullanılacak olan ekosistemin kripto varlıkları BONE ve SHIB için kullanım alanının artması manasına geliyor. Ayrıyeten Shibarium ağına özel geliştirilmekte olan bir yakım protokolüyle SHIB tokeninin arzının azaltılmasına da katkı sağlanacağı düşünülüyor.

Son gelişmelerin akabinde Shibarium ile birlikte daha çok ön plana çıkan BONE, bu hafta kısmi bir düzeltme eğilimine girse de dün %5 paha artışı sonrası 1,3 dolar bandına yükseldi. Kripto para, yılbaşından bu yana %67 bedel artışıyla ilerliyor.

SHIB, bu hafta satış yüklü hareket ederken 0,000012 dolar düzeyini kaybettikten sonra bugün 0,0000115 dolar düzeyinde bulunuyor.

Yazar: Günay Caymaz

YORUMLAR YAZ