• YARIM ALTIN
  7.079,00
  % 2,54
 • AMERIKAN DOLARI
  31,3677
  % 0,42
 • € EURO
  34,0595
  % 0,51
 • £ POUND
  39,7661
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,3595
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,3430
  % 0,43
 • BITCOIN/TL
  1943012,531
  % -0,35
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Tanınan Analistler Bitcoin ve 5 Altcoin Hakkında İddialarını Paylaştı

Tanınan Analistler Bitcoin ve 5 Altcoin Hakkında İddialarını Paylaştı

Kripto para piyasası yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Altcoin piyasası da bu yükselişe güçlü formda reaksiyon veriyor.

Bitcoin Düzeltme Yaşayabilir

Tecrübeli analist Michael van de Poppe, bugün 16:30’da açıklanacak ABD Gayri Safi Yurt İçi Hasıla dataları öncesi Bitcoin fiyatında dalgalanma yaşanabileceğini belirtti. Ünlü analist, toplumsal medya hesabı üzerinden paylaştığı görüntüde, Bitcoin için düzeltmenin sağlıklı olacağını vurguladı. Poppe, yaşanacak bu düzeltmenin akabinde yükselişin devam edebileceğinii argüman etti. Tecrübeli analist tam olarak şu sözleri kullandı: “Bitcoin fiyatı 23 bin doların üzerinde seyrediyor. Bugün açıklanacak olan datalar piyasada sağlıklı bir düzeltme getirecek. Ben BTC’nin tekrar şiddeti bir paha kaybı yaşayacağını samıyorum.” Poppe, 22.315 dolar düzeyinin dayanak bölgesi olacağını da belirtti.

Ethereum Ralli Yaşayabilir

Twitter üzerinde 200 bine yakın takipçisi olan tanınan analist Altcoin Sherpa, sepetindeki 5 altcoini açıkladı ve yüzde 30 ralli beklediğini belirtti. Sherpa, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında, Ethereum’un yaklaşık 1.500 dolarlık değerli bir dayanak düzeyini test ettiğini ve %30 oranında bir rallinin yolda olabileceğini belirtti. XRP için de yorum yapan analist, ödeme odaklı XRP’nin uzun bir mühlet konsolide olduğunu ve piyasanın geri kalanından düşük performans gösterdiğini belirten Sherpa, varlığın şu an âlâ göründüğünü ileri sürdü. Analist, 0,44 dolarlık bir dirençle 0,50 dolarlık üst taraflı fiyat amaçları belirledi. Sherpa, XRP için yaptığı yorumda: “XRP üzere eski altcoinler rastgele hareket etmeye başlayabilir.” sözlerini kullandı.

Aptos 23,70 Doları Hedefliyor

Aptos ve Lido hakkında da yorum yapan Sherpa, son yedi gün içinde %100’ün üzerinde artış gösteren Aptos için daha yolunun olabileceğini belirtti. Fibonacci uzantılarını kullanarak kestirimde bulunan deneyimli analist, Aptos’un kısa vadede 23,70 dolara kadar çıkabileceğinin altını çizdi. Lido için de yorumda bulunan Sherpa, Ethereum için staking hizmeti sunan Lido’nun rallisinin sonuna yaklaştığını ve bir düzeltmenin kapıda olabileceğini belirtti.

Solana Yükselişi Devam Edecek

Bir öbür tanınan analist olan Chris Burniske ise Solana hakkında görüşlerini paylaştı. Eski bir Ark Invest analisti olan Burniske, Solana’nın olumsuz haberlerin tesiri ile sarsılacağı söylentilerinin yanlışsız olmadığını sav etti. Burniske’e nazaran SOL fiyatı orta vadede yükselişine devam edecek. Fakat deneyimli analist, rallinin bir noktada duraklayacağını ve kaldıraçlı süreçlerin de tesiri ile sert bir düşüşün gelebileceğini belirtiyor ve yatırımcıları uyardı.

YORUMLAR YAZ