• YARIM ALTIN
  6.926,00
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  31,4665
  % 0,46
 • € EURO
  34,0024
  % 0,16
 • £ POUND
  39,8621
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  4,3728
  % 0,37
 • РУБ RUBLE
  0,3446
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  1924860,606
  % -1,23
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Threshold (T) Coin Neden Yükseliyor? Ocak 2023

Threshold (T) Coin Neden Yükseliyor? Ocak 2023

Threshold son 24 saatte yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi. Kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken bu ani yükseliş ise merak konusu oldu. T Coin ile ilgili araştırmalar sürat kazanırken “Threshold neden yükseliyor?” sorusu Coinbase tarafından yapılan açıklama yanıtlamış oldu.

T Coin Neden Yükseliyor?

T Coin olarak da bilinen Threshold son 24 saatte yüzde 100’ü aşan bir yükseliş kaydetti. Threshold Coinbase tarafından listelendikten sonra ani bir artış gösterdi.

Coinbase Twitter hesabından yapılan açıklamada listeleme yol haritası için şu tabirler kaydedildi:

“6 Şubat 2023 tarihinde, Türkiye saati ile 20:00 yahut civarında, NU ve KEEP için alım satım süreçlerini devre dışı bırakacağız.

NU ve KEEP fonlarınız sizin için erişilebilir olmaya devam edecek ve fonlarınızı istediğiniz vakit çekme imkanına sahip olmaya devam edeceksiniz.

25 Ocak 2023’te, TSİ 20:00 yahut civarında Coinbase’de, alım satımın desteklendiği bölgelerde T için transferleri açacağız.

26 Ocak 2023 tarihinde, TSİ 20:00 yahut civarında T için alım satım süreçlerinin başlaması beklenmektedir.

Coinbase’de NU/KEEP tutuyorsanız ve T’ye takas etmek istiyorsanız, paranızı kendi cüzdanınıza (örneğin Coinbase Wallet) çekebilir ve akabinde NU/KEEP tokenlerinizi T’ye T Network denetim panelinden dönüştürebilirsiniz.”

Threshold (T) Coin Nedir?

Threshold (T), Keep Network ve NuCypher tarafından gerçekleştirilen ve iki merkeziyetsiz ağ ortasındaki bir zincir üstü birleşmenin sonucunda ortaya çıkmış bir ağdır. Ağın emeli, akıllı mukavelelerin özel şifreli datalara erişmesine ve bunları yönetmesine imkan sağlamaktır.

T ağı Keep Network ile NuCypher’ın birleşmesi ile oluşturuldu. Yani Threshold ağının kurucuları, Keep’in kurucusu Matt Luongo ile NuCypher kurucuları MacLane Wilkinson ve Michael Egorov’dur. Birleşme fikri Şubat 2021’de ortaya atılmış, Haziran 2021’de ise her iki platformun da topluluk üyeleri ve token sahipleri tarafından onaylanmıştır.

T coin, Threshold ağının mahallî kripto para ünitesidir. T token, ağ üzerinde düğüm stake etmek için kullanılabileceği üzere gelir elde etmek için kapsama havuzlarına (coverage pools) da kilitlenebilir. Birebir vakitte sahiplerine ağın yönetişiminde de kelam hakkı verir. Yani T token sahipleri, bu ağın geleceği için alınacak kararlarda Threshold DAO aracılığıyla oy kullanabilir.

T Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

T coin satın almak için öncelikle bu kripto para ünitesinin listelendiği borsaları bilmek gerekir. Sonrasında ise bu borsalardan birinde hesap oluşturarak alım satım süreçleri gerçekleştirilebilir.

T token satın almak için aşağıdaki 5 adım takip edilmelidir:

 1. Adım: Threshold Network Token satın almak için listeleme yapan borsalardan birinin web sitesine girin.
 2. Adım: KYC bilgileriniz ile borsaya üye olun.
 3. Adım: Hesabınıza para transferi yapın.
 4. Adım: Borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak Threshold Network Token alım buyruğu girin.
 5. Adım: Hesabınıza geçen Threshold Network Token’ları borsada yahut donanım cüzdanlarında saklayabilirsiniz.

Threshold Network Piyasa Verileri

Threshold Network piyasa bilgileri, T coin fiyatı, hacmi, arz ve talep istikrarları üzere bilgileri içermektedir. Bu bilgiler, T token’ın gelecekteki performansı hakkında bilgi veren göstergeler olarak kabul edilir.

Fiyat dataları: Bu bilgiler, kripto paraların muhakkak bir vakit diliminde nasıl kıymetlendiğini gösterir. Fiyat hareketleri, yatırımcıların kripto paraların gelecekteki performansı hakkında fikirlerini oluşturmasına yardımcı olur.

Hacim bilgileri: Bu datalar, kripto paraların muhakkak bir vakit diliminde ne kadar hacimde süreç gördüğünü gösterir. Hacim dataları, kripto paraların popülaritesini ve yatırımcıların ilgisini ölçebilir.

Arz ve talep istikrarları: Bu datalar, kripto paraların muhakkak bir vakit diliminde arz ve talebin istikrarını gösterir. Arz ve talep istikrarları, kripto paraların fiyat hareketlerini etkileyebilir.

T fiyatı son 24 saatte yüzde 145 artış gösterirken, süreç hacmi ise 1.3 milyar olarak kaydedildi.

T Coin Arzı Ne Kadar?

Dijital para arzı, bir dijital paranın mevcut olarak ne kadar ölçüde olduğunu yahut gelecekte ne kadar ölçüde üretileceğini tabir eder. Arz, çoklukla bir dijital paranın toplam ölçüsü olarak tanımlanır ve kimi dijital paralar hudutlu arzda olabilir.

T coin ise toplamda 10.5 milyar adet arza sahiptir.

Threshold En Yüksek Kaçı Gördü?

Dijital paraların fiyatı, arz ve talebe nazaran belirlenir. Arz, bir dijital paranın mevcut olarak ne kadar ölçüde olduğunu söz ederken, talebi ise insanların o dijital paranın ne kadar kıymetli olduğuna inandıklarını gösterir. Şayet arz az ve talebi yüksek ise, fiyat yüksek olacaktır. Şayet arz fazla ve talebi düşük ise, fiyat düşecektir.

T Coin en yüksek fiyatı yani ATH düzeyi 2 Mart 2022 tarihinde 0,22 USD olarak görülmüştür.

Threshold En Düşük Kaçı Gördü?

Kripto paraların en düşük fiyatları, arz ve talebin istikrarı, regulasyonlar, kurumsal yatırımcıların ilgisi, teknolojik gelişmeler ve spekülatif beklentiler üzere birçok faktör nedeniyle değişebilir. En düşük fiyatlar çoklukla uzun vadeli düşüşler sonucu oluşur ve ne vakit görüleceği evvelce kestirim edilemez.

T Coin en düşük ATL fiyatı 29 Aralık 2022’de 0,014 USD’dir.

Threshold Network Hangi Borsalarda?

Kripto paraları borsalarda satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekmektedir. Kaydolduktan sonra, borsada mevcut olan fiat para (USD, EUR, vb.) yahut başka kripto paralar ile kripto paralarınızı satın alabilirsiniz. Bu süreçler için ekseriyetle bir banka hesabı yahut kredi kartı gerekir. Kripto para borsaları ortasında Binance, Coinbase, Kraken üzere tanınan seçenekler bulunmaktadır.

T coin’in yer aldığı borsalardan kimileri aşağıdaki üzeredir:

 • Binance
 • Kraken
 • KuCoin
 • Gate.io
 • OKX
 • Huobi
 • Hotbit
YORUMLAR YAZ