• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1590114,455
  % 1,70
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

THY, 2023 senesinde 2 milyon Amerikalı gezmen getirmeyi hedefliyor

THY, 2023 senesinde 2 milyon Amerikalı gezmen getirmeyi hedefliyor
İstanbul

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni, NeoTech Campus’te gerçekleştirildi. Törenin açılışında mütekellim Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, bugün Türkiye’de nice üniversitede havacılıkla ilgili elleme programların bulunduğunu belirterek, bu üniversitelerde elleme yöneticilerin ve elleme teknisyenlerin yetiştiğini söyledi.

Ders vermekten, ibret almaktan, bilim paylaşmaktan, akademiye ve literatüre ulama yapmaktan değme devir beğeni aldığını aktaran Bolat, “Havacılık filhakika artısı eksisi bugüne derece müesses eksiksiz iklim yollarını topladığınızda yekûn eş kullanılmamış bulunan birlikte sektördür. Havacılıkta sayı farkı yüzdelik beşler, altılar, yediler baş döndürücü iyidir. Kar ettiğimizde elleme birlikte sene geçirmiş olursunuz. 14 bilyon dolar dünyalık toplarsınız, bunun fakat 1 bilyon dolarını kar namına yazabilirsiniz elleme birlikte senede. O anlamda da kaldırdığınız değme birlikte uçağın koltuklarının meşbu bulunmasına hız edersiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bolat, İstanbul’dan değme devir 1500 uçuşlarının bulunduğunu anımsatarak, “Her devir dünyanın 340 noktasından kullanıcılarını İstanbul’a getiriyoruz, buradan da 340 noktasına dağıtıyoruz. 250 bin insandan bahsediyoruz. Bunu 365 devir namına hesaplıyoruz. Bir de bunun 2 yıllık, 5 yıllık, 15 yıllık, derinliğine dönemli planlarını yapıyoruz.

O anlamda bununla ilişik beli baş döndürücü elleme paketler, yazılımlar var, bunları kullanıyoruz. Bunun beraberinde da giranbaha ihvan tığ de dünyanın 340 noktasında ofislerimiz var. Oralarda bizim yöneticilerimiz, adanmış temsilcilerimiz, adanmış şeflerimiz var. Bunların da diyalekt namına toplamış bulunduğu verileri, bilgileri, tecrübeleri kullanıyoruz. Bunları harmanlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Havacılığın bire birlikte sürede birlikte ekosistem olduğuna ayraç fail Bolat, “Havacılığın hemen tayyare almakla, geçici bulmakla bitmediği herkesin malumudur.” dedi.

Bolat, “2003 yılından beri Türkiye’ye sağladığımız istihdam açısından da filhakika alım çalım duyuyoruz. Marka firması olarak, hemen döviz getiren birlikte ortaklık değil istihdam sağlayıcı birlikte ortaklık namına da alım çalım duyuyoruz.” yorumunu yaptı.

Bu sene 1 milyon Amerikalının Türkiye’ye gezim gayeli gezi ettiğini aktaran Bolat, “Biliyorsunuz kültürel bağları, budun bağları dolayısıyla de Amerikalıların en baş döndürücü gittiği arazi İngiltere. İngiltere’ye 1,8 milyon erkek gitmiş. Biz seneye 2 milyon Amerikalıyı Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin döviz ihtiyacını bertaraf etmek düşüncesince şişman birlikte atak yapalım.” açıklamasını yaptı.

“Bilgi, maharet ve zevahir sahibi toptan insanoğlu gücüne bulunan talep, değme gecen devir artarak bitmeme ediyor”

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ise İstanbul Nişantaşı Üniversitesi olarak, diyalekt ve toptan çelim olma amacında sakıncasız adımlarla ilerleyici Türkiye’nin doğruluk etmiş bulunduğu barış, erinç ve hürriyet ortamı zarfında dünyanın değme bölgede etkili birlikte parçası olmaya bitmeme etmesi ve konumunu hâlâ da güçlendirmesi amacında atılacak eksiksiz müspet adımlara tamamıyla çiğin vermeye; ilmî ve bilimsel niteliği bulunan katkılar sağlamaya bitmeme edeceklerini dile getirdi.

Yalçın, “Her çeşitli problemininin çözümünde bulunduğu üzere mutluluğun, refahın ve huzurun yolunun tamamıyla akıldan, bilimden ve insanoğlu olmanın etkili erdemlerinden geçmiş bulunduğu gerçeğinin bilinci içindeyiz. Yabancı öğrenciler, ön lisans, lisans, erdemli lisans ve doktora öğrencileri namına bu sene İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ailesine eklenen dünkü öğrencilerimizle birlikte, kendilerine misyon vereceğimiz mektepli sayımız 27 bini geçmektedir. 102 değişik ülkeden aldığımız öğrencilerle, ‘en baş döndürücü ecnebi öğrenciye ehil vakıf üniversiteleri arasında’ olma özelliğimiz bitmeme etmektedir.” niteleyerek konuştu.

Bütün dünyayı anlayacak, başına gelebilecek değişik ortamlara çabucak uyarlanmış olabilecek, probleminin birlikte parçası kazanmak adına hal üretebilecek, bilgi, maharet ve zevahir sahibi toptan insanoğlu gücüne bulunan talebin, değme gecen devir artarak bitmeme ettiğini tabir fail Yalçın, şu değerlendirmelerde bulundu.

“Ayrıca; ilmî ve teknolojik gelişmelerin biçimlendirdiği çağımız dünyasının sağlam baş döndürücü alanında, sınırlar ve duvarlar yıkılmakta; firmalar ve devletler ortada değme bölgede temelli köprüler kurulmasına gerekseme duyulmaktadır. Bu derin globalleşme süreci, darülfünun öğrencilerinin millî sınırların dışında, dünyanın rastgele birlikte durumunda de çalışabilecek donanıma ehil birer evren yurttaşı namına yetiştirilmelerini ihtiyaçtan mavera mecburi kılmaktadır.”

Kaynak: AA

YORUMLAR YAZ