• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2071221,118
  % -5,14
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Toplumsal süreç kripto okuryazarlığını artırabilir

Toplumsal süreç kripto okuryazarlığını artırabilir

Kripto okuryazarlığının artırılması kripto dünyasının gelecek inşasında kıymetli bir rol oynuyor. Son devirde bu husustaki toplumsal şuurun geliştirilmesi ismine çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda kripto okuryazarlığının yaygınlaştırılmasında toplumsal süreç öne çıkıyor. Bitget Genel Müdürü Gracy Chen toplumsal sürecin değerine dair değerlendirmelerde bulundu.

Kripto ekosistemi yeni yatırımcıların dahil olmasıyla her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Yatırımcı sayısında yaşanan artışın kalıcı olması ismine kripto okuryazarlığının da artırılması gerekiyor. Bu noktada, toplumun kripto okuryazarlığını artıracak adımların başında toplumsal süreç uygulamaları geliyor. Pekala toplumsal süreç ekosistemin devamlılığı konusunda ne üzere avantajlar sağlıyor? Bitget Genel Müdürü Gracy Chen mevzuya ait görüşlerini kamuoyuyla paylaştı.

“Sosyal süreç yatırım dünyasını değiştirecek potansiyele sahip. Dünyanın en kapsamlı pazar araştırma bilgilerine sahip olan Research and Markets’e nazaran, global toplumsal süreç platformları yılda yüzde 7,8 büyüyor. Bu durum o kadar ihtilal niteliğinde ki birçok yatırımcı hâlâ bu akımın farkına varmadı.

Kripto sanayisinde erişilebilirlik, şeffaflık, kalite ve yürütme kavramları ön plana çıkıyor ve bunlar ana akımda kripto farkındalığını artırmak için değerli faktörler. Bitget olarak, erişilebilirliğin artırılmasıyla daha fazla insanın kripto para konseptini kavramasını ve finansal okuryazar olmasını hedefliyoruz.

Bu doğrultuda toplumsal sürecin ekosistemdeki yatırımcılar için daha demokratik bir alan oluşturduğunu söylemek mümkün. Artık kritik datalar herkes için daha erişilebilir. Öte yandan, dünya genelinde önde gelen kripto başkanlarını Bitget Insight Topluluğu’nda görüşlerini paylaşmaya davet ederek yatırımcıların yatırım süreçlerini kolaylaştırmayı amaçladık. Tüm kullanıcılarımızı takip ettikleri uzmanların stratejilerini deneyimlemeye davet ediyoruz.

Yatırımcıların piyasadaki devamlılığını sağlamak için kripto okuryazarlığı şart

Gün geçtikçe kripto paraların bilinirliği ve kullanımı da artıyor. Gelişimine hala devam eden kripto para piyasalarına dahil olan yeni yatırımcıların adaptasyonu ve korunması büyük kıymet taşıyor. Bu kapsamda bilhassa geçmişte klâsik finans tarafında da bir deneyimi olmayan yatırımcıların hakikat yönlendirilmesi gerekiyor. Zira her piyasada olduğu üzere kripto para piyasalarında da vakit zaman dalgalanmalar olabiliyor. Bu devirlerde kripto paralarla şimdi yeni tanışmış yatırımcıların küstürülmemesi ekosistemin gelişiminde büyük bir rol oynayacaktır.

Kripto okuryazarlığını artırmada ekosistemin kıymetli paydaşlarından biri olarak kripto para borsalarına da büyük sorumluluk düşüyor. Borsalar kullanıcılarla direkt temas halinde olmalarından ötürü bu süreçte yüksek bir tesir potansiyeline sahip kurumlar ortasında geliyor. Öte yandan birçok platform birebir vakitte bir topluluğa konut sahipliği yapıyor. Bu toplulukların yatırımcıların eğitiminde ve kripto para piyasalarına entegrasyonunda efektif bir formda kullanılması gerekiyor.

Sosyal süreç, kripto okuryazarlığını artırmada tesirli olabilir

Özellikle kripto para piyasaları odaklı topluluklarda kripto okuryazarlığını artıracak, yeni yatırımcıların strateji oluşturmasına yardımcı olacak formüllerin başında toplumsal süreç geliyor. Toplumsal süreçte kullanıcılar, belirledikleri traderlar’ı takip ederek onların yatırım stratejisini görme ve ilham alma bahtı elde ediyor. Bu sayede yatırımcılar gözlemleme ve pratik yapma yoluyla kripto para piyasalarına olan adaptasyon süreçlerini hızlandırıyor. Lakin toplumsal süreç konusunda takip edilecek trader’ın seçimi ve takibin yapılan araştırmalarla desteklenmesi büyük değer taşıyor.

Bu doğrultuda Bitget de toplumsal süreç kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Kullanıcılar Copy Trade ve Strateji Merkezi özellikleri sayesinde farklı traderlar’ın stratejilerini hem görebiliyor hem de uygulayabiliyor. Ayrıyeten, yatırımcılara toplumsal medyadaki çok da inançlı olmayan ortamdan çok platformdaki doğrulanmış traderlar’ı takip etme imkânı sunuluyor.”

Bitget Hakkında

2018’de kurulan Bitget, şu anda dünya çapında 100’den fazla ülkede 8 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren ve temel olarak toplumsal süreçlere odaklanan dünyanın önder kripto türev borsasıdır. Borsa, kullanıcılara inançlı, profesyonel ve tek elden süreç tahlilleri sağlamayı taahhüt eder ve emniyetli ortaklarla iş birlikleri yoluyla kripto kabulünü artırmayı maksatlar. Bitget, efsanevi Arjantinli futbolcu Lionel Messi ve resmi eSpor aktiflikleri organizatörü PGL ile özel kripto borsası partneri ve birebir vakitte İtalyan önder futbol ekibi Juventus’un birinci forma kol partneridir.

Bitget, kullanıcıların platformdaki fonlarını korumak için 300 milyon dolarlık bir Müdafaa Fonu, bir Fon Saklama hizmeti ve Merkle Ağacı Rezerv İspat modeli tarafından büsbütün rezerve edilme taahhüdü dahil olmak üzere birinci sınıf güvenlik ve müdafaa tedbirlerini benimser.

YORUMLAR YAZ