• YARIM ALTIN
  6.926,00
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  31,4228
  % 0,44
 • € EURO
  33,9314
  % 0,07
 • £ POUND
  39,7631
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  4,3544
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3444
  % 0,85
 • BITCOIN/TL
  1920545,742
  % -0,12
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Türkiye hızlı elektrikli araç şarj istasyonlarıyla donatılacak

Kentsel bölgelerde e-mobilitenin ehemmiyetli görevi gelişigüzel sabık gündüz artıyor. Elektrikli mobilite altyapısının şebekenin ihtiyaçlarını karşılaması, çağcıl müşterek çokbilmiş şehirdeki kişilerin gereksinimlerine karşılık vermesi bekleniyor. Öte taraftan sürücülerin de araçlarını gelişigüzel yerde şarj edebileceklerinden tehlikesiz olması ve elektrik ödemesi kâffesi dağıtma noktalarında ayrımsız olması da ehemmiyet taşıyor. Şarj istasyonlarının enfrastrüktür analizinden mahsul seçimine, sayısal servislerinden finansmanına derece icraat eden Siemens Türkiye, 26-28 Ekim’de İstanbul Expo Center’da gerçekleşecek EVCharge Show Fuarı’na katılacak.

Yapılan açıklamaya göre, 10 yılı müşterek tomar süredir, e-Car yazılımı ve çözümlerindeki deneyimiyle IoT sistemleri ile şarj üniteleri müdahale 85 milyondan müşterek tomar aleti birbirine bağlayan Siemens, E-OC ile hem domestik tıpkı zamanda bölüt açıkça yahut nısıf kamusal bölgelerde elektrikli vasıtalar (EV’ler) düşüncesince şarj altyapılarının yönetimine de yardım sağlıyor. Şirketin açıkça platformu ile elektrikli araç üreticileri, şarj zehir işletmecileri (Charge Point Operator), bit yönetimi eden şirketler, amme şarjı düşüncesince belediyeler, oteller, alım satım merkezleri ve geri fariza operatörlerinin hem Siemens şarj ünitelerine tıpkı zamanda üçüncü tarafların bulunan ve toy şarj ünitelerinin çözümüne de bütünleşmiş olması kolaylaştırıyor. İş donanması yaptığı, fariza verdiği kurumların erke verimliliği ve sürdürülebilirlik çalışmalarına dayanak noktası bulunan şirket, karbon ruhsuz müşterek geleceğe de yardım sunuyor.

Şarj dolumunda müddet 25 dakikaya düşecek
Şu an Türkiye’de umumi kullanıma açıkça oturmuş tahminî 3 bin 500 nüsha şarj istasyonu mevcut. Bunların yüzdelik 95’i 22 kW çıkışa ehil ve bu mamüllerin dolum süreleri 4-6 saati bulabiliyor. Şirketin ürettiği DC ürünlerden 300 kW depar belgesi gücünde fariza sağlayan ve dünyanın ehemmiyetli dizayn ödüllerinden birisi bulunan IF ödülünü de düzlük kompakt SiCharge D Şarj İstasyonları ile vasıtaların bataryalarına gereğince yükleme süreleri 25 dakikaya derece düşüyor.

iha.com.tr üstündeki istihbarat ekspoze biçiminde yayınlanmaktadır. Haberin video, foto ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: IHA

YORUMLAR YAZ