• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2190825,398
  % -2,37
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

Vakıfbank KOSGEB Kredileri ve Hibe Olanakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vakıfbank KOSGEB Kredileri ve Hibe Olanakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vakıfbank KOSGEB kredisi kapsamında dikkate alınması gereken temel detaylar şu bazda incelemeye alınmalıdır;

 1. Kişilerin bu krediden faydalanabilmeleri için muhakkak KOSGEB veritabanına kayıtlı olmaları gerekmektedir.
 2. KOSGEB internet sitesi üzerinden gerekli olan kayıt işlemlerini kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlayabilirsiniz.
 3. Kredi talep işlemleri için oda kayıt belgesi, vergi levhası, kimlik fotokopisi ve beyanname gibi veriler ile kısa bir süre içerisinde kredi konusunda başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.
 4. Daha önce kredi konusunda icra takibine düşmüş olan kişilerin kredi alma gibi bir imkanı olmadığı da belirtilmelidir.

Vakıfbank KOSGEB kredisi sayesinde hem yeni iş yerleri açmak isteyen hem de mevcut iş yerlerini geliştirmek için gerekli olan finansal destek elde edilmektedir.

Girişimcilik Konusunda Geçerli Olan Şartlar Nelerdir?

Girişimcilik konusunda verilen destekler kiradan teçhizata kadar farklı alanlarda sağlanabilmektedir. Aynı kredi alanında olduğu gibi diğer desteklerden de faydalanabilmek için muhakkak KOSGEB veritabanına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Temel başvuru koşulları şu biçimdedir;

 1. Kişilerin destek alabilmeleri ve hibelerden faydalanmaları için 18 yaşından büyük olmaları gerekmektedir.
 2. Daha önce KOSGEB alanında herhangi bir projeye başvurulup ret alındıysa kredi ve destek sürecinin sıkıntıya düşebileceği belirtilmelidir.

KOSGEB başvuru şartları konusunda gerekli koşulları tamamlayan kişiler bu yardımlardan faydalanma imkanı elde edilebilmektedir.

Stratejik Ürün Desteği Nedir?

Yeni iş kuranlara KOSGEB desteği kapsamında geçerli olan noktaların başında stratejik ürün başlığı gelmektedir. Stratejik ürünlere verilen destek ile alakalı olarak şu temel noktaların dikkate alınması gerekmektedir;

 1. İthal edilme oranı yüksek olan materyallerin desteklenmesi konusunda KOSGEB tarafından büyük bir çaba sarf edilmektedir.
 2. Üretim aşamasında geçerli olan kaliteli ve yerli girdinin artırılması amaçlanmaktadır.
 3. Ülkemizde geçerli olan teknolojik üretim kapasitesinin artırılması odak noktası olarak kabul edilmiştir.
 4. Özellikle ülkedeki cari açığın azaltılması da odak noktası olarak dikkate alınmaktadır.

Yeni işyeri açanlara KOSGEB desteği bu detayları dikkate alınarak başvuru işlemleri kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Stratejik ürünlere verilen destek ile ülke ekonomisine katkı saplanması mümkün kılınmaktadır. KOSGEB destek şartları alanında gerekli olan kuralların da tam olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

Endüstriyel Destek Programları Nelerdir?

KOSGEB destekleri 2018 senesi içerisinde kişilere ve kurumlara sağlanmaya devam etmektedir. Her sene miktar bakımından artış meydana getirilmektedir ve zam yapılmaktadır. KOSGEB destekleri hangi işleri destekliyor sorusunun yanıtlanması sırasında da özel olarak aklınıza takılan sorular olursa ve online olarak yanıt bulamazsanız destek hattına danışabilirsiniz. Desteklenen sektörlerin genişliği her geçen gün artış göstermektedir. Bu şekilde orta ve büyük ölçekli f,irmaların sayılarında da niteliklerinde ülke çapında artış hedeflenmektedir.

Yetkililer ile İletişime Geçin

KOSGEB destek hattı aracılığı ile geçerli olan olanaklar hakkında ve hibe seçenekleri bazında çok daha detaylı bilgi sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz KOSGEB genel merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Genel merkeze erişim sağlamak için ve yetkililere bağlanmak için şu yöntemleri kullanıma alabilirsiniz;

 1. 444 1 567 numarası üzerinden destek hattına erişim sağlayabilirsiniz.
 2. 0 312 595 28 00 numarası aracılığı ile direkt olarak müdürlükteki yetkililere erişim sağlayabilirsiniz.
 3. 0 312 368 07 15 de faks numarası olarak kişilere bildirilmiştir. KOSGEB iletişim alanında oldukça hassas bir şekilde hizmet vermektedir. Bu nedenle sorularınızı yöneltmek için herhangi bir çekince duymamalısınız.

Yetkililere mesai saatleri içerisinde çok kısa bir süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz. Hibe ve kredi destekleri hakkında bu hatlar aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ