• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1590114,122
  % 1,70
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

6’ncı İstanbul Ekonomi Zirvesi düşüncesince geri sayım başladı

‘’Küresel Değer Zincirleri” anne temasıyla düzenlenecek 6’ncı İstanbul Ekonomi Zirvesi önceleri İstanbul Ekonomi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, İstanbul Ekonomi Zirvesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve İcra Kurulu Üyeleri planlı matbuat toplantında ortak araya geldi. Zirve bu sene ‘Kalyon PV’ anne sponsorluğunda 8-9 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

Zirve’de Küresel Değer Zincirleri, Social Upgrading, Küresel Taşımacılığın Geleceği Elektrikli Araçlar, Yerelden Küresele Turizmde Değer Yaratmak, Enerji ve Enerji Dönüşümünde E-mobilitenin Yeri, dışsatım Odaklı Ekonomide Teknoloji, İnovasyon ve Kalkınma, Sürdürülebilir Kalkınma İçin Sağlıkta İnovasyon, Dijitalleşme, Göç ve Barınma Sorunları, Bankacılık Sektörünün Ekonomik Büyüme Üzerindeki Etkileri, Yeşil Ekonomide Değişim ve Dönüşüm Fırsatları açık oturum başlıkları ele alınacaktır. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Kadın Girişimcileri Derneği(KAGİDER), Zorlu Enerji, Koluman Otomotiv, Borusan Otomotiv BMW, Vakıf Katılım Bankası, Sanofi, Kibar Enerji, Shneider Electric, Mersin – Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) ve Pekhan İnşaat’ın destekleri ve sponsorluklarında gerçekleşecektir.

“İstanbul Ekonomi Zirvesi, 2023 yılından itibaren Berlin’de gerçekleşecek”
Sürdürülebilir kalkınma için, doğayı ve çevreyi aynen gelişimi kumanda etmek icap ettiğini vurgulayan İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer, “Çevre dostu ve müstehase yakıtların aksine, tükenmeyecek olması dolayısıyla yenilenebilir erke üretimini abartmak gerekiyor. Güneş enerjisini muhtelif paneller ve sistemler ile canlılık veya ısıya yöneltmek dünyamızın geleceği düşüncesince dirimsel ciddiyete sahiptir. Şüphesiz erke ve su tüketiminin azaltılması, elan çevreci aksiyon ve taleplerin olması hava değişikliği ile uğraş kapsamında ferdî kendisine yapılabileceklerden bazılarıdır. Küresel bedel zincirlerinin önemi, kalan bilim haberleşme teknolojisi ve gelişen enfrastrüktür ile devletler düşüncesince yukarı seviyelere çıkmıştır. Küresel bedel zincirlerine paydaşlık ve bu katılımdan elde edilmiş değerlerin devletlere katkıları sürdürülebilir gelişim, büyüme, bol bolamat artışı ve arsıulusal rakiplik enerjisini çıkarmak kendisine tabir edilmektedir. Tüm dünyada kullanması gitgide yaygınlaşan elektrikli araçlar, yeşil ekonominin anne maddelerinden bir tanesi oldu. Elektrikli anahtar üreticileri ve tedarikçilerinden finansörlere, bayilere, erke sağlayıcılarına ve yükleme istasyonu operatörlerine derece topu topu mobilite ekosisteminin dönüşümü başarıyla gerçekleştirdiğinde acemi gelecek, otomotiv sektörünü elan çabuk dönüştürecek. Ayrıca, İstanbul Ekonomi Zirvesi, 2023 yılından itibaren Türkiye sınırlarını aşarak bundan böyle Berlin’de de gerçekleşecek‘’ halinde konuştu.

“2023’ün Türkiye düşüncesince aşırı güzel ortak sene olacağını düşünüyorum”
Pandemi zamanında Türkiye’de turizmin menfi etkilenmediğini, bilakis elan güçlendiğini dile getiren Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, “İnsanlar geçmişe nazaran elan ortak tomar yolculuk buyurmak istiyor. 2023’ün Türkiye düşüncesince aşırı güzel ortak sene olacağını düşünüyorum. Yurt dışından mevrut ecnebi ziyaretçi sayımız artacaktır. Dolayısıyla 2023’te de 787 dolar seviyelerini tutturabilirsek bu aşırı güzel ortak sayı farkı bence. Bu standardı tuttursak ondan sonradan gelişigüzel sene 5-10 dolar tasarruf buyurmak elan kolay. İstanbul Ekonomi Zirvesi, İstanbul ürünlerini çoğaltan, İstanbul’a bedel katan ortak zirve. Aslında etraflı şehirlerimizde bu çeşit mamüllerin artması gerekiyor. Bu sene 6’ncısını gerçekleştiriyoruz. Kendisini kanıtlama etmiş ortak şahika kendisine bundan sonradan İstanbul turizmine de İstanbul’un tanıtımına da aşırı ağır katkılar yaparak bitmeme edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

iha.com.tr üstündeki istihbarat ekspoze halinde yayınlanmaktadır. Haberin video, ışık ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: IHA

YORUMLAR YAZ