• YARIM ALTIN
  6.301,00
  % -0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9293
  % 0,05
 • € EURO
  31,2849
  % 0,45
 • £ POUND
  36,4367
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  4,0445
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3139
  % 0,73
 • BITCOIN/TL
  1263187,311
  % -0,87
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

OpenSea, pro’ya geçerken Ralph Lauren kripto kabulüne başlıyor

OpenSea, pro’ya geçerken Ralph Lauren kripto kabulüne başlıyor

Non-fungible token (NFT) pazarı OpenSea, profesyonel yatırımcılarını hedefleyen yeni bir platform başlatarak rakibi Blur’u amaç aldı. OpenSea Pro’ya gelen yansılar, şu ana kadar genel olarak olumlu ama Blur’un sadık yatırımcılarını geçiş yapmaya ikna edebilecek mi, şimdi belirli değil.


Amerika merkezli moda markası Ralph Lauren, yeni açılan Miami mağazasında kripto para ödemelerini kabul edecek.

OpenSea Pro denize açılıyor

Rakip NFT pazarı Blur devreye girene kadar pazarda hakimiyetini sürdüren OpenSea, profesyonel NFT alıcılarını çekmek ve tahtını geri almak için OpenSea Pro platformunu başlattı. Şirket, kolay kullanımı ve her yerde erişim sağlanabilmesi nedeniyle koleksiyonculara ve sanatkarlara hitap etmeye devam ediyor. Lakin Blur, fiyatsız olması ve ticaret teşvik sistemleri nedeniyle süratli tempoya sahip yatırımcılar kelam konusu olduğunda öne geçiyor ve taraflar ortasındaki çaba devam ederken rekabeti artırmak ismine politik değişikliklere gidiyor.


OpenSea Pro, Nisan ayında başlatılan NFT koleksiyoncusu Gem’in, tekrar markalaşmış hali olarak piyasaya çıkıyor. Yeni platformun 170 pazardan bilgi topladığı, yatırımcılara eşzamanlı bilgi takibi, envanter idaresi ve daha fazlasını sunduğu söyleniyor. Ayrıyeten site, Gem’in birinci kullanıcılarına Gemesis ismi verilen bir NFT toplama fırsatı sunuyor.


OpenSea Pro’nun Blur’u geçip geçemeyeceği şimdi belirli olmasa da Twitter’daki kullanıcılar platforma olumlu yaklaştı. OpenSea Pro, bilhassa tecrübeli NFT yatırımcılarına hitap ediyor.

Kripto modaya ahenk sağlıyor

Amerikan moda markası Ralph Lauren, Miami’de açtığı yeni mağazasında kripto para ödemelerini kabul edecek. Bu, markanın kripto ödemeleri kabul eden birinci mağazası olacak. Mağaza, müşterilerin Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Polygon (MATIC) kullanarak satın alım gerçekleştirebilmelerini sağlamak ismine BitPay ile birlikte çalışıyor. Ralph Lauren, aylardır Web3 denemeleri gerçekleştirirken kripto ödemelerini entegre etmek, marka için değerli bir adım.


Buna ek olarak marka, Poolsuite NFT koleksiyonunun sahiplerine armağan edilecek olan iş birliği NFT’leri tasarlamak için Web3 topluluğu Poolsuite ile birlikte çalışıyor. Üyeler “özel bir etkinliğe” erişim sahibi olacak ve dijital Ralph Lauren kıyafetlerini kullandıkları “Leisurist” avatarlarını güncelleyebilecek.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

YORUMLAR YAZ