• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • BITCOIN/TL
  2079715,190
  % -5,28
 • BIST 100
  9.814,19
  % 0,59

TABGİS/Bilgin: Zelzele bölgesine akaryakıt ikmali konusunda ıstırap var

TABGİS/Bilgin: Zelzele bölgesine akaryakıt ikmali konusunda ıstırap var

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri Patron Sendikası (TABGİS) Genel Lideri Murat Alım sarsıntı bölgesindeki akaryakıt tedariki konusunda bilgiler verdi.

Bloomberg HT yayınına katılan Alım, trafik ve hava şartları nedeniyle ulaşımda aksamaların olduğunu yakında Batman rafinerisinin de bölgeye mazot konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Bilgin’in konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

Teknik olarak birtakım istasyonlarda sarsıntı hasarı olmuş durumda, kimilerinde elektrik sınırlarında kopukluk var. Çalışan istasyonlarımız da akaryakıtlarını bitinceye kadar veriyorlar. İkmal konusunda meşakkat var. Bu bölge Ataş dolum tesisinden besleniyor. Maalesef yollarda birtakım bozukluklar var. İklim şartları da onları zorluyor. Bir öteki sorun de trafik olması. Beşerler bulundukları kentten çıkmak istiyorlar yahut kimileri da yakınlarını almaya gitmek istiyor. Bu da bir trafik karışıklığı oluşturuyor. Elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz.

EPDK’nin aldığı kararlarla birlikte, Ataş dolum tesisinde bu bölgelere giden tankerlere öncelik veriliyor. EPDK tarafından çevrimiçi satışlarımızı çabucak görmek isteyebilirler. Çevrimdışı da olursanız akaryakıt istasyonları satışını durdurması lazım burada internet kopukluklar oluyor. EPDK bu kararını bu bölge için askıya aldı. İstasyonlarımız çevrimdışı olsa bile hareketlerini vermeye devam ediyorlar.

Sektör ilgili ünitelerle görüşüp akaryakıt muhtaçlığını karşılamak için seferber olmuş durumda. İş makiealarına akaryakıtlarını sağlamak için birtakım teşebbüslerde bulunuluyor. Hastanelerin jeneratörlerinin de mazotları bitmek üzere bu alanda da dayanak oluyoruz.

Malatya ulaşım konusunda zahmetli vilayetlerimizden bir tanesi. Zira Malatya yolunda hasar büyük. Gaziantep’te bakanımız da açıkladı bugün açılacakmış. Hatay bölgesine trafik sıkışıklığı var.

YORUMLAR YAZ