• YARIM ALTIN
  3.988,00
  % 0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  19,0583
  % 0,03
 • € EURO
  20,8012
  % 0,25
 • £ POUND
  23,4871
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  2,7703
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,2475
  % 0,11
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Bitcoin’de üst istikametli bir fiyat hareketi bekleyebilir miyiz?

Bitcoin’de üst istikametli bir fiyat hareketi bekleyebilir miyiz?

Küresel dijital varlık piyasası, ABD’li mali düzenleyici kurumlarının Silicon Valley Bank krizine tahlil üretmeye çalışmasıyla birlikte Pazartesi günü genel bir toparlanma kaydetti. Dünyanın en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC), son 24 saatte %9’un üzerinde bir artış kaydedince dijital varlık piyasası, tekrar 1 trilyon dolara yükseldi.

Düzenleyiciler SVB’yi kurtaracak mı?

Raporlara nazaran mali düzenleyiciler, Silicon Valley Bank’ın çöküşünün yol açtığı derinleşen krizi araştırıyor. Kaynaklar, düzenleyicilerin bir geri dönüş noktası oluşturmak için adım atacağını öne sürüyor. Bunun için Federal Mevduat Sigortası Yasası’ndan müsaade alınması gerekli. Fakat Fed, kaygıyı dizginlemek için inanılmaz tedbirler de alabilir.

Bu, çeşitli bölgesel bankalara ve öteki kurumlara itimadı artırabilecek finansal kurumlar tarafından olumlu bir hareket olarak görülebilir. Fakat düzenleyiciler sürece yeni bir adım ekleyebilir. Bildirildiği üzere bu, çöken Silicon Valley Bank’a direkt maruz kalan öbür kurumları desteklemek için Fed’in zorladığı bir “genel bankacılık tesisi” olabilir.

Rapor, Federal Mevduat Sigorta Kurumunun (FDIC), SVB için bir alıcı bulamaması durumunda bu tedbirin gerekli olabileceğini vurguluyor.

JPMorgan Chase & Co., PNC Financial Services, Morgan Stanley ve Apollo Management’ın, problemli SVB Financial Group’u satın almak için bir ortaya geldiği bildirildi. Bu ortada Silicon Valley Bank, teklif edilen satın alma muahedesinin dışında bırakıldı.

Bitcoin fiyatı, Pazar günü 20.600 dolar düzeylerine kadar geriledi. Mali düzenleyiciler kurtarmaya gelirken Bitcoin fiyatı Pazartesi günü %9 üzere büyük bir artış gösterdi ve 22 bin dolarlık fiyat düzeyini yine kazandı. BTC, bu haber yazılırken ortalama 22.082 dolar fiyatla süreç gördü.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

YORUMLAR YAZ