• YARIM ALTIN
  5.439,00
  % -0,16
 • AMERIKAN DOLARI
  27,5032
  % 0,18
 • € EURO
  28,8357
  % 0,13
 • £ POUND
  33,1849
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  3,7687
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,2773
  % 0,35
 • BITCOIN/TL
  759306,432
  % -2,19
 • BIST 100
  8.524,42
  % 0,44

BtcTurk’ün Cüzdanlarında 17 Milyon TL Yardım Toplandı

BtcTurk’ün Cüzdanlarında 17 Milyon TL Yardım Toplandı

BtcTurk, dayanak kısmından yaptığı bilgilendirmeyle depremzedelere ve sarsıntı bölgesinde birinci etapta toplamda 6 milyon TL’lik yardımda bulunduğunu bildirdi.

Kripto para borsası BtcTurk’ten şimdi resmi bir açıklama gelmezken, takviye kısmı bahse dair cevap verdi. Depremzedelere ve zelzele bölgesine borsanın 6 milyon TL’lik yardımda bulunduğu yazıldı.

BtcTurk Sarsıntı Bölgesine Yarımda Bulundu

BtcTurk, ülkemizde yaşanılan zelzele hakkındaki yardımları için şimdi resmi bir açıklama getirmezken, dayanak kısmından edindiğimiz bilgilere nazaran yerli kripto para borsası birinci etapta 6 milyon TL’yi aşan yardımda bulunmuş durumdaydı.

Borsanın dayanak hesabından aldığımız bilgilere nazaran yerli kripto para borsası depremzedelere ve sarsıntı bölgesine 6 milyon TL’yi aşan yardımda bulunduğunu yazdı.

Konuya dair görsel ise şu formda:

BtcTurk’ten gelen yanıt

Kripto para borsaları ve tanınan kripto para projelerinin sahipleri ülkemizde yaşanan feci yıkıma yardım için birlik oldular. Dünyanın en büyük borsası Binance yardım fonu başlatırken, yerli kripto para Paribu ise zelzele bölgesi için kripto para cüzdanları oluşturdu. Tron’un kurucu ortağı Justin Sun ise ülkemize yardım ismine birinci günden bu yana takviyesini sürdürüyor. Ek olarak AVAX kurucusu Emin Gün Sirer de zelzeleyle ilgili Tweet attı.

BtcTurk, Kripto Bağış Teşviği Sağlıyor

Popüler kripto borsası BtcTurk, platform üzerinden Türk Lirası ile sarsıntı bölgesine yapılan bağış meblağı 100 milyon liraya ulaşana kadar, bağışın büyüklüğüne bakılmaksızın bağış fiyatı kadar ek katkı sağlayacak.

BtcTurk, internet sitesine de yeni bir bağış eklentisi getirdi. Bu eklentiye nazaran, BtcTurk’e ilişkin kripto bağış cüzdanlarına yapılan her bir bağış için, borsa da bağış ölçüsü kadar katkıda bulunacak. Örnek vermek gerekirse, BtcTurk’e ilişkin bağış cüzdanına 100 bin dolarlık bir kripto bağışı yapılırsa, üzerine 100 bin dolarlık bağış da BtcTurk yapacak.

BtcTurk Kripto Para Adreslerinde 17 Milyon TL’lik Yardım Toplandı

BtcTurk’ün oluşturduğu cüzdanlarda birinci etabın akabinde yapılan yardımlar çığ üzere büyüdü. Şirketin yaptığı bir açıklamada oluşturulan kripto para cüzdanlarında toplanılan yardımın 17 Milyon TL’nin üzerine çıktığını Tweet’ledi.

YORUMLAR YAZ