• YARIM ALTIN
  4.035,00
  % 0,15
 • AMERIKAN DOLARI
  19,1906
  % 0,04
 • € EURO
  20,8128
  % -0,70
 • £ POUND
  23,7803
  % -0,42
 • ¥ YUAN
  2,7919
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,2465
  % -0,93
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Bugünün En Çok Paha Kaybeden Altcoin’leri – 11 Mart 2023

Bugünün En Çok Paha Kaybeden Altcoin’leri – 11 Mart 2023

Kripto piyasasını sarsan olumsuz haberler devam ediyor, bu olumsuz haberlerden en çok etkilenerek bedel kaybeden kripto paraları derledik.

Kripto piyasası için geldiğimiz sürece baktığımızda, bilhassa son haftalarda skandal olaylar gelişiyor. Bunlara en çok damga vuranlar ise, stablecoin’lerde meydana gelen sorunlar ve bankacılık faaliyetlerindeki olumsuz haberler oldu. BTC’nin de çöküşe geçmesiyle birlikte altcoin’lerde inanılmaz bedel kayıpları devam ediyor.

Peki ya bugünün en çok paha kaybeden atlcoin’leri hangileri oldu?

1- Frax Share (FXS)

FXS temel olarak, Frax protokolünün mahallî kripto para ünitesidir. Frax protokolü, piyasa kıymeti ile en büyük kripto para ünitesi Bitcoin’e (BTC) emsal biçimde sabit arzı olan dijital varlıklardan çok, yüksek performans sergileyen ölçeklenebilir, algoritmik kripto paraları sağlamayı hedefleyen bir protokoldür. Ayrıyeten Frax projesinin, çapraz zincir uygulamaları üzerinden çalışması hedeflenmiştir. FXS, yüzde 13.94 kıymet kaybedek bugünün en çok düşen altcoin‘i oldu.

2- Maker (MKR)

MKR, dolara endeksli biçimde DAI tokenin fiyatının stabilize edilebilmesi ve desteklenmesi için sunulan akıllı sözleşme platformudur. MKR platformunda iki kripto para ünitesi bulunmaktadır, bunlardan biri Maker (MKR) oburu de DAI’dir. DAI kripto para ünitesi stablecoin’idir. MKR, yüzde 13.30 kıymet kaybederek bugünün en çok düşen 2.altcoin’i oldu.

3- Optimism (OP)

İkinci katman blockchain tahlili sunan OP, ETH üzerinde çalışıyor. Ethereum mainnet güvenliğini sistemini kullanarak Ethereum ekosisteminin ölçeklendirilmesine yardımcı oluyor. Bu sistemde süreçler itimada gereksinim duymadan OP üzerine kaydedilirken, asıl güvenlik Ethereum tarafından sağlanmış oluyor. OP, yüzde 8.99 paha kaybederek bugünün en çok düşen 3.altcoin’i oldu.

YORUMLAR YAZ