• YARIM ALTIN
  8.489,00
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5126
  % 0,19
 • € EURO
  34,8436
  % 0,32
 • £ POUND
  40,7264
  % 0,65
 • ¥ YUAN
  4,4925
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % 0,40
 • BITCOIN/TL
  2011533,526
  % -1,86
 • BIST 100
  9.545,53
  % 0,16

Cardano’daki Yeni Gelişmeler ADA Coin’i Yükseltecek Mi?

Cardano’daki Yeni Gelişmeler ADA Coin’i Yükseltecek Mi?

Bugün sizlerle birlikte Cardano ekosisteminde yaşanan son gelişmeleri ve ADA fiyatında beklenen düzeyleri inceleyeceğiz.

Cardano Sidechain Toolkit Piyasaya Sürüldü

Geçtiğimiz haftalarda Cardano takımı tarafından yapılan bir duyuru ile yeni bir özellik duyurulmuştu. Haftalar süren tanıtımın akabinde nihayet Sidechain Toolkit piyasaya sürüldü. Cardano projesinin ardındaki takım olan Input Output Küresel, bu yeni özellik ile birçok şeyin kolaylaşacağını belirtti. Grup, yeni yan zincirin getireceği temel yararları ortasında, Stake Pool Operatörleri ve doğrulayıcılar için gelişmiş gelir akışlarının yanı sıra daha fazla yenilik ve özel üretim tahlillerin yer alacağını açıkladı. Bu tahliller ortasında herkesin merkeziyetsiz uygulamaları dağıtabilmesi, akıllı mukaveleler oluşturabilmesi ve tokenleri farklı test zincirleri ortasında taşımaya başlayabilmesi yer alıyor. Bu adım ile birlikte Cardano, Polkadot’un parachain özelliğine misal bir yeteceğe kavuşmuş oldu. Bu sayede geliştiriciler alt ağlar oluşturarak akıllı kontratlarını çok daha verimli bir biçimde çalıştırabilecekler.

Cardano Ödemeleri İçin Yenilikler Yolda

Cardano ekosistem iştirakçisi ve geliştiricisi Adam Dean, CIP-30 üzerindeki çalışmaların detaylarını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Bu güzelleştirme önerisi, web sayfası etkileşim fonksiyonelliğini Cardano tabanlı sıcak cüzdanlara getirmek ve kripto varlık depolama ile merkeziyetsiz uygulamalar ortasında bir köprü oluşturmak için gerekli görülüyor. Bu niteliği taşıyan cüzdan ise en büyük e-ticaret web platformu olan WooCommerce için tüketici ve satıcı ortasında direkt bir ödeme ağ geçidi olan Cardano Mercury.

Geliştirici Adam Dean’in bahsettiği üzere, ödemeler alanında büyük işler yolda hatta tahminen de yakında CIP-30 aktifleştirilecek ve uygunlaştırmayı destekleyen cüzdan kullanıcıları WooCommerce’de sunulan mal ve hizmetler için ADA ile ödeme yapabilecekler.

ADA Fiyat Analizi

Bu sabah %1,07 artışla 37 cent düzeyine yükselen ADA, güne karışık bir başlangıç yaptı. ADA’nın birinci direnç düzeyi ve birebir vakitte pazartesi gününün en yüksek düzeyi olan 38 cent bölgesini test etmek için 37 centin altına yaşanacak düşüşlerden kaçınması gerekiyor. 38 cent bölgesine yaşanacak bir hareket yükseliş seansına işaret edebilir. Bununla birlikte Cardano güncellemerinin yükseliş ivmelerini desteklemesi bekleniyor.

ADA’nın ikinci direnç düzeyi 39 cent bölgesinde yer alırken oradan yaşanacak bir kırılma varlığı 40 cent bölgesinin üzerine itebilir. 37 cent dayanağından yaşanacak bir düşüş ise ADA’yı 34 cent bölgesine kadar itebilir. 

YORUMLAR YAZ