• YARIM ALTIN
  5.432,00
  % -0,31
 • AMERIKAN DOLARI
  27,5028
  % 0,19
 • € EURO
  28,8469
  % 0,17
 • £ POUND
  33,2165
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  3,7673
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,2773
  % 0,36
 • BITCOIN/TL
  756556,219
  % -2,52
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Circle, BUSD İle İligil Olarak NYDFS’yi Uyardı

Circle, BUSD İle İligil Olarak NYDFS’yi Uyardı

USDC stablecoin’inin ardındaki şirket Circle, Binance’in stablecoin’i BUSD ile ilgili olarak NYDFS’ye mail göndererek ikazda bulundu.

Bloomberg’ün bir haberine nazaran Circle, Binance’in kendi token’ları için rezervlerini makûs yönettiği savıyla geçtiğimiz yıl New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı’na (NYDFS) şikayette bulundu.

Circle, BUSD Hakkında İhtarlarda Bulundu

Bloomberg’ün bir haberine nazaran stablecoin şirketi Circle, geçtiğimiz yıl BUSD hakkında New York Mali Hizmetler Depmartmanı’na (NYDFS) şikayette bulunmuş.

Circle, Binance ve Paxos’un BUSD’yi desteklemek için kâfi kripto para barındırmadığını argüman etti ve bu mevzu hakkında regülatörü uyardı.

NYDFS bugün, Paxos’un Binance ile birlikte piyasaya sürdüğü stablecoin BUSD ile ilgili olarak bir yaptırım uyguladı. Regülatör, Paxos’un denetlenmesine ait kimi sorunlara işaret etti. NYDFS, şirketin “derhal” BUSD basımını bırakmasını istedi.

NYDFS, Paxos’un “BUSD ile ilgili maddi problemleri vaktinde düzeltememesi sebebiyle” varlığı sağlam bir biçimde işletemeyeceğine karar verdi. Şirkete gönderilen mailde şu sözler yer edindi:

“Pacos, kıymetli eksiklikleri gidermede başarısız oldu ve kurumumuz Paxos’a BUSD basmayı durdurma buyruğu vererek departmanın daha fazla tedbir almasını gerektirdi. Deparman, şirketin gerekli uyumlulukları sağladığını doğrulamak için Paxos’u yakından takip ediyor”

Öte yandan Binance CEO‘su CZ mevzu hakkında yorumlarda bulundu. CZ, regülatörlerin Paxos ve BUSD’yi gaye alması hakkında Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Binance CEO’su, Paxos’un rezervlerinin garanti altında olduğuna dair şirketten garanti aldıklarını vurgularken, BUSD’nin bir menkul değer olarak kabul edilmesi halinde bunun kripto para bölümü için değerli sonuçları olacağından kelam etti. 

YORUMLAR YAZ