• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1589396,622
  % 1,79
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

Türkiye Finans İhtiyaç Kredileri

Türkiye Finans İhtiyaç Kredileri

Ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankalarından bir tanesi olan Türkiye Finans müşterilerine farklı alanlarda krediler sağlamaktadır. Türkiye Finans ihtiyaç kredileri bakımından da müşterilerine farklı seçenekler sunmakta ve söz konusu seçenekler katılım bankacılığına uygun olarak müşterilere sağlanmaktadır.

Bilindiği gibi katılım bankaları müşterilerine direkt olarak para vermemektedir. Bunun yerine paranın kullanılacağı yeri görmek istemekte ve buna göre kredi desteği sağlamaktadır. Dolayısıyla da banka tarafından verilen ihtiyaç kredilerinin sayısı oldukça fazladır ve çeşitlenmiş durumdadır. Söz konusu seçeneklerin şartları hemen hemen aynı olup birkaç ufak farklılık bulunmaktadır.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredilerine Ait Genel Detaylar

Banka tarafından müşterilere genel olarak 50.000 TL’ye varan krediler verilmektedir. Söz konusu krediler eğitimden evliliğe, sağlıktan tesisata kadar farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Dolayısıyla da müşteriler hemen her ihtiyaçları için buradan rahatlıkla kredi kullanabilme imkanına sahiptir. Kredilerin vadesi ise 48 aya kadar olup müşteriler kendi durumlarına göre bunlar arasından tercihte bulunabilmektedir.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredilerinin Faiz Oranları

Yukarıda da belirtildiği gibi Türkiye Finans ihtiyaç kredileri seçenekleri oldukça fazladır. Katılım bankacılığına uygun olarak hizmet vermenin doğal sonuçlarından bir tanesi bu çeşitliliktir. Bahsedilen bu kredilerdeki faiz oranları sabittir ve bir tanesi hariç tamamında %1,39 seviyesindedir. Kullanıcılar (İhtiyaç Finansmanı hariç) kredi miktarına ve vadeye bakmaksızın bu orandan kredi kullanabilmektedir.

İhtiyaç finansmanındaki faiz oranı ise biraz daha farklıdır. Bu kredi seçeneğinde kullanıcılar vade olarak 1-24 ay arasını tercih ederlerse %1,39, 24 aydan daha fazla bir vadeyi tercih ederlerse %1,45 oranında bir faizle kredi kullanmak durumundadır.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredilerinin Masrafları

Pek çok bankada olduğu gibi Türkiye Finans ihtiyaç kredileri için de kredi tahsis ücreti bulunmakta ve bu oran %0,5’tir. 10.000 TL’lik bir kredi için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti 50 TL’dir. Bunun dışında bir başka zorunluluk ise hayat sigortasıdır. Bu sigortanın kredi ödemesi bitene kadar yenilenmesi gerekmektedir. Ücreti ise kişilerin yaş, kullandıkları kredi ve cinsiyet gibi özelliklerine göre değişmektedir. Bundan dolayı net bir rakam vermek çok zordur.

YORUMLAR YAZ