• YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1586701,341
  % 0,16
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

Girişimcilik Eğitimi KOSGEB Desteği ile Geleceğin Markalarının Yanında Oluyor

Girişimcilik Eğitimi KOSGEB Desteği ile Geleceğin Markalarının Yanında Oluyor

Genç girişimci kredisi KOSGEB ile ticarete hızlı bir giriş yapabilir ve devlet destekli bir biçimde işletme sahibi olabilirsiniz. Hem gençlerin sadece beyaz yaka olarak tabir edilen alanda çalışmaya mecbur olmadıklarını kanıtlamak hem de kadınların daha fazla iş hayatına giriş yapmalarını sağlamak için KOSGEB oldukça büyük yardımcı faktörlerden bir tanesidir. Elde edilecek olan kredilerin ve hibe desteklerinin çok farklı türleri mevcuttur. Bunlar arasından size uygun olanı belirleyerek ve form doldurma aşamasını da kurallara uygun olarak tamamlayarak projelerden faydalanma imkanını elde edebilirsiniz.

Eğitim Almak Mecburu Midir?

Girişimcilik eğitimi KOSGEB kredilerinden ve desteklerinden faydalanmak için mecburi olan detayların başında gelmektedir. Eğitim almaksızın ve belirtilen sertifikayı elde etmeden kredi sahibi olmanız söz konusu değildir. Uygulamalı girişimcilik eğitim duyuruları kapsamında bu konu hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz. Güncel eğitim kurları bu sayfa üzeriden paylaşılacaktır. Eğitim tarihlerini kaçırmamanız ayrıca büyük önem arz etmektedir.

Girişimcilik kursu KOSGEB tarafından il bazında hazırlanmaktadır. Bu konu ile alakalı olarak duyuru yapılan internet sayfasına erişim sağlandığı zaman bulunduğunuz ilde düzenlenecek olan kurslar hakkında çok daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz. Başvuru konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da son başvuru tarihidir. Sistem üzerinden belirtilen kurs başlangıç tarihinden 5 gün öncesine kadar gerekli olan başvuru adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank KOSGEB Kredi Koşulları Nelerdir?

Vakıfbank KOSGEB kredileri kapsamında faizlerin oldukça düşük tutulması kişilerin ödeme yapmaları konusunda durumu kolaylaştıran detayların başında gelmektedir. Kredi özellikleri ile alakalı olarak dikkate alınması gereken temel noktalar;

 1. Destek alabilmek için KOSGEB tarafından düzenlenen eğitimleri tamamlamış ve sertifikanızı da elinizde bulundurmuş olmanız gerekmektedir.
 2. Tanıtım desteğinden tasarım ve eğitim desteğine kadar birçok farklı alanda kişilere ödenek sağlanabilmektedir. Alan konusunda Vakıfbank tarafından koyulmuş olan herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.
 3. Destek oranları genel olarak %60-80 arasında değişim göstermektedir.
 4. Ödeme planı konusunda ilerleyen vadelerde artış gösteren taksit seçenekleri tercih edilebilmektedir. Bu şekilde geri ödeme alanında banka ile anlaşmazlık yaşanması da söz konusu olmayacaktır.

Kadınlara KOSGEB desteği ya da genç girişimcilerin elde edecekleri krediler noktasında yukarıda belirtilmiş olan detayların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. KOSGEB başvuru formu doldurma aşamasının sonrasında kabul alınırsa bu kredi koşulları göz önünde bulundurularak süreç devam ettirilmelidir.

Arge İnovasyon Desteği Nedir?

Sadece işletme açmak değil aynı zamanda ülkemizde üretilen ürünlere marka değeri kazandırmak ve yeni alanlara yatırım yapılmasını sağlamak için de destek sağlanmaktadır. Arge desteği bu konuda en iyi örnek olarak dikkate alınabilecek detayların başındadır.

KOSGEB arge inovasyon başvuru formu doldurulmasının akabinde ülkemizde yer alan teknolojik gelişmenin en üst seviyeye çıkarılması için girişimcilere gerekli olan yatırım yapılmaktadır. Aynı zamanda ithalat oranının en aza çekilmesi için de bu projelere ayrı bir önem verilmektedir. Teknolojide ve diğer alanlarda millileşmenin yerlileşmenin sağlanması için Arge projeleri detaylı bir biçimde incelenmektedir.

KOSGEB arge inovasyon proje örnekleri konusunda gerekli sunumun yapılmasının akabinde şu destek miktarlarına erişim sağlanmaktadır;

 1. Kira konusunda 30 bin liraya varan bir destek sağlanmaktadır.
 2. KOSGEB hibesi kapsamında Teknopark içerisinde olan işletmelere 30, dışında olanlara ise 24 bin lira kira yardımı yapılmaktadır.
 3. Makine ve teçhizat hazırlanması aşamasında ise 150 bin liraya varan bir ek destek sunulmaktadır.
 4. Personel gideri konusunda da 150 bin liralık bir destek sağlanmaktadır.

İş planı örnekleri KOSGEB bu desteklerin sağlanması için oldukça detaylı bir biçimde hazırlanmalıdır. Kişilerin süreç dahilinde proje hazırlama alanında uzman olan kişilerden faydalanmaları da mümkündür.

YORUMLAR YAZ